Aktualności

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH
NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Po zakończeniu rekrutacji zasadniczej dysponujemy dwoma wolnmi miejscami.
1 miejcsce w klasie biologiczno – medycznej
1 miejsce w klasie społeczno – językowej (część ogólnodostępna).
(stan na dzień 22.07.2024r.)

WYBIERZ SIÓDEMKĘ!

Myślisz o dalszej edukacji w szkole średniej? Dołącz do nas. Jesteśmy szkołą kameralną. U nas nikt nie czuje się anonimowy. Oferujemy Ci naukę w trzech klasach:
psychologiczno-medyczna,
językowo-turystycznej,
społeczno-językowej.
U nas znajdziesz dobrze wyposażoną pracownię komputerową, biologiczną, chemiczną, fizyczną i humanistyczną.
Na pewno spodobają Ci się zajęcia w hali sportowej i w szkolnej siłowni. Możesz liczyć na wysoko wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną, właściwą opiekę psychologiczno-pedagogiczną.
Poza angielskim masz do wyboru języki obce: hiszpański, włoski i niemiecki.

Dokładna informacja o naszej ofercie na rok szkolny 2024/2025 w zakładce PROFILE KLAS

.

.

🎉VIILO🏃RazemDlaDzieci🏃PrzegońRakaDlaDzieciaka🎉

Są wakacje od nauki, ale nie od pomagania.

3 lipca uczennice VII Liceum Ogólnokształcącego – Alicja, Anastazja i Daria – wzięły udział w wolontariacie czwartego dnia biegu „Przegoń raka dla dzieciaka”. Kilkunastoosobowa grupa biegaczy pokonała dystans Gniezno – Toruń, a wszystko po to, by pomóc dzieciom chorym onkologicznie. Ekstremalne wyzwanie w walce z ekstremalną chorobą. Meta tego wspaniałego wydarzenia miała miejsce nad Wisłą w Toruniu, gdzie nie zabrakło pozytywnej energii, uśmiechów i wzajemnego wsparcia. Zumba, trening lekkoatletyczny, pokaz karate, loteria i pyszne ciasta – nie mogło nas tam zabraknąć.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tak ważnego wydarzenia, które wspiera dzieci w walce z rakiem. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział i przyczynili się do sukcesu tego dnia. Razem możemy więcej!💪❤️

.

UDANYCH WAKACJI!

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego przygotowała klasa 2c. Najlepszą uczennicą VII LO okazała się Alicja Kaczmarek z klasy 3b. Gratulujemy! Dla wszystkich uczniów i pracowników życzenia udanych wakacji !

Pełna fotorelacja z uroczystego zakończenia roku szkolnego jest umieszczona na Facebooku

OSTATNI (PRZED)WAKACYJNY TYDZIEŃ

W środę odbył się Dzień Sportu w połączeniu z piknikiem i „Szafobraniem”. Dzień zakończyła dyskoteka.

Czwartek to czas z wychowawcą. Wycieczki krajoznawczo – edukacyjne, wspólne rozmowy, zwiedzanie, seanse w kinie.

Relacje z (przed)wakacyjnej Siódemki publikujemy na Facebooku

.

Alicja Kaczmarek z klasy 3B otrzymała wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie „Mój własny Biznesplan” w ramach projektu Akademii Patriotyzmu Gospodarczego realizowanego przez Fundację Ius et Civis z Narodowym Bankiem Polskim.
Do konkursu zostało zgłoszonych ponad 70 prac. Poza trójką laureatów zostało wyróżnionych pięciu autorów prac, które zasłużyły na szczególną uwagę, w tym, uczennica naszej szkoły. GRATULUJEMY SUKCESU!!!
https://www.facebook.com/share/DENWEtUHZMKopuEi/

.

W ostatnim tygodniu roku szkolnego Sadownicy z 7LO zakończyli pracę nad raportem II etapu ogólnopolskiego konkursu grantowego „TRADYCYJNY SAD”, którego organizatorem jest Fundacja Banku Ochrony Środowiska. Nasi Sadownicy – uczniowie klasy 3B przez ostatnie miesiące poszerzali swoją wiedzę na temat starych odmian drzew owocowych i sposobu ich pielęgnacji oraz posadzili drzewka owocowe starych odmian na terenie naszej szkoły. Młodzi Sadownicy poszerzyli także swoje kompetencje w zakresie organizacji, współpracy, działań promocyjnych, ale przede wszystkim świetnie się bawili. Wyniki konkursu we wrześniu. Trzymamy kciuki za Sadowników z 7LO i czkamy na owoce z naszego sadu 😉

.

DEBATY OKSFORDZKIE

Gościliśmy w naszych murach debatantów z V LO oraz naszych absolwentów, byłych reprezentantów szkoły, obecnie jurorów debatanckich. Towarzyska debata dała nam materiał do analizy i poprawy umiejętności debatanckich. Debatowaliśmy nad tezą: W interesie ludzkości leży nawiązanie kontaktu z obcym statkiem kosmicznym

NIE SAMYMI LEKCJAMI SZKOŁA FUNKCJONUJE

Nasi uczniowie w ostatnim czasie mają „wysyp” zajęć pozalekcyjnych. Uczestniczyliśmy m. innymi w zajęciach w szkole leśnej na Barbarce, przedwakacyjnej profilaktyce „Skacz z głową” zorganizowanej przez WSB a do szkoły zawitali artyści z toruńskiej „Galerii Rusz” ( na zdjęciu po zajęciach z klasą 1B)

WŁOSKIE (PRZED)WAKACJE

Na ostatni wycieczkowy wyjazd w bieżącym roku szkolnym wybrały się reprezentacje z naszych klas „C” – pierwszej, drugiej i trzeciej. Uczniowie przez tydzień przebywali w północnych Włoszech.

Bieżące fotorelacje na Facebooku

CZY CZYTASZ ? CZYTAM. A TY ?

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych i nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.

Drogie Czytelniczki, Drodzy Czytelnicy. Możecie zdecydować, jakie książki zostaną kupione. Zapraszamy do składania swoich propozycji czytelniczych.

PROGRAM PROWADZĄ MINISTERSTWO KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO i MINISTERSTWO EDUKACJI I NAUKI

CZAS WYCIECZEK

W maju zostały zaplanowane dwie wycieczki klasowe. Klasa 1A w dniach 15-17.05 zwiedza Wrocław, natomiast klasa 1B w dniach 27-29.05 zwiedza Pragę.

Relacje będziemy umieszczać na bieżąco na Instagramie i Facebooku

„ŚLADAMI TORUŃSKICH FLISAKÓW”

GRA MIEJSKA

Grą miejską i piknikiem szkolnym VII LO zapoczątkowało miejskie działania z okazji Roku Flisactwa.

FACEBOOK VII LO

.

TRZY, DWA, JEDEN….MATURA

Rozpoczęły się egzaminy maturalne.
Uczniowie napisali maturę z języka polskiego, a przed nimi królowa nauk.
Drodzy Maturzyści!
Życzymy Wam skupienia i spokoju podczas egzaminów.
Powodzenia!
Trzymamy za Was kciuki!

dziendobrytorun.pl

POŻEGNANIE MATURZYSTÓW

W piątek, 26 kwietnia uczniowie klas czwartych zakończyli rok szkolny.
Przed nimi matura i kolejny, nowy etap w życiu.
Drodzy Absolwenci,
dziękujemy Wam za Wasz wkład w życie naszej szkoły, za Wasze zaangażowanie.
Życzymy, abyście z radością i pewnością siebie podążali przez życie, abyście zawsze mieli odwagę marzyć i dążyć do swoich celów. Niech każdy dzień przynosi Wam nowe doświadczenia i niezapomniane chwile, a Wasza przyszłość niech będzie pełna sukcesów i spełnienia.

ROCZNIK 2020 – 2024

.

paragonDlaFrania #siepomaga

DZIĘKUJEMY WASZĄ POMOC! ❤️

Kochani,
Wasza koleżanka z klasy I C Zuzanna Szałkowska wraz ze swoją mamą miały fantastyczny pomysł – zaprosiły nas, abyśmy przystąpili do akcji #paragonDlaFrania, której organizatorem jest Fundacja Siepomaga. Zbieraliśmy paragony, aby pomóc w leczeniu, rehabilitacji i zakupie sprzętu medycznego dla małego Frania. Akcja zakńczyła się sukcesem zebraliśmy 3075 paragonów co odpowiada kwocie 307,5zł.
Wasza postawa pokazała, że gesty życzliwości, zrozumienia i wrażliwość mogą pomóc szczególnie tym, którzy tego bardzo potrzebują. To dzięki takim młodym , wrażliwym ludziom jak Wy świat staje się piękniejszy, a ludzie szczęśliwi.

Brawo dla Was – jestem z Was bardzo dumna!
Katarzyna Radzka- pedagog szkolny.

.

CAŁY SZEKSPIR W DWIE GODZINY 😉

„Dzieła wszystkie Szekspira” w dwie godziny? Czy to możliwe? A jednak… Mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 3B odwiedzając gdański Teatr Szekspirowski, gdzie błyskotliwie i z humorem zaprezentowano paletę szekspirowskich możliwości: komedię, tragedię i kroniki historyczne.
Po spektaklu obowiązkowy spacer po urokliwej starówce Gdańska przypomniał uczniom historię miasta, wplątaną w mury i uliczki. Uczniowie dotarli też do plaży w Sopocie, gdzie wiało, ale…szum fal i piasek w butach… bezcenne.

.

PRZERYSOWANE ŻYCIE

Za sprawą używek życie zdecydowanie może być przerysowane.Dlatego Stowarzyszenie Gildia Superbohaterów przeprowadziło dla uczniów Siódemki zajęcia profilaktyczne w ramach projektu „Przerysowane życie”.
Projekt jest współfinansowany z funduszy Gminy Miasta Torunia.

.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GALILEO 2024

Uczennica klasy I c Olga Żuchowska otrzymała dyplom z wyróżnieniem w konkursie Galileo z chemii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu !

OGÓLNOPOLSKI KONKURS GALILEO 2024

Otrzymaliśmy właśnie wyniki konkursu Galileo z języka niemieckiego.

Najwyższy wynik – 86,54 % i dyplom laureata otrzyma Szymon Krupiński ( kl.I A).
Dyplomy z wyróżnieniem trafią do Martyny Pudło ( kl.II D), Karola Witkowskiego ( kl. I B) i Moniki Gnatowskiej ( kl.I A). Gratulujemy bardzo wysokich wyników także pozostałym uczestnikom konkursu.

Łączy nas Pamięć…
Zbliża się 19 dzień kwietnia… Kolejna rocznica wybuchu powstania warszawskiego na terenie getta. Powstania, które jest ważnym elementem nie tylko żydowskiej tożsamości, ale jest również integralną i istotną częścią polskiej historii. Oddajmy głos Czesławowi Miłoszowi. Tym razem nie słynne Campo de Fiori, ale wiersz (niestety, nie tak często cytowany), dorównujący temu pierwszemu pod każdym względem.

Czesław Miłosz
Biedny chrześcijanin patrzy na Getto

„OŚMIU WSPANIAŁYCH”

Rozstrzygnięcie Samorządowego Konkursu Nastolatków ,,Ośmiu Wspaniałych”! Laureatkami Konkursu ,,Ośmiu Wspaniałych” zostały dwie nasze uczennice Dagmara Dybowska Martyna Polak z klasy 3d Dziewczętom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

POLSKO-NIEMIECKA WSPÓŁPRACA MŁODZIEŻY

Cudowny tydzień w Spessart-Gymnasium w Alzenau dobiega końca. Atrakcji było co niemiara. Zachwycił nas Würzburg z Twierdzą Marienberg, Rezydencją i przepięknymi widokami z Menem w roli głównej oraz Frankfurt z oszałamiającą panoramą z wieży Main Tower i Muzeum Historii Naturalnej. W Alzenau oczarowała nas doskonale zorganizowana przestrzeń szkoły oraz jej wyposażenie i funkcjonowanie.

Jesteśmy wzruszeni gościnnością i zbudowani rozkwitem nawiązanych w Polsce przyjaźni. Projekt dofinansowała Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

Dziękujemy pięknie!

Vielen Dank!

FOTORELACJĘ PODSUMOWUJĄCĄ TYDZIEŃ POBYTU ZNAJDZIECIE NA FACEBOOKU

PO KRAKOWSKU …

Klasa 2a (humanistyczno-medialna) przez cztery dni odkrywała piękny Kraków Wyspiańskiego, Matejki i nie tylko… Miasto nadal zachwyca.

DRZWI OTWARTE 2024 ZA NAMI !

DZIĘKUJEMY !

Dziękujemy za tak liczne przybycie na nasze tegoroczne Drzwi Otwarte. Galerię zdjęć z ich przebiegu umieściliśmy na szkolnym Instagramie i Facebooku.

FACEBOOK VII LO

DO ZOBACZENIA WE WRZEŚNIU ? 🙂

Dziękujemy za tak liczne przybycie na nasze tegoroczne Drzwi Otwarte. Galerię zdjęć z ich przebiegu umieściliśmy na szkolnym Instagramie i Facebooku.

TORUŃ Z TAJNIKAMI BRANŻY PRZEWODNICKIEJ

Klasa 1b (językowo-turystyczna) uczestniczyła w zwiedzaniu miasta z przewodnikiem w połączeniu z wprowadzeniem w tajniki zawodu przewodnika. Szczególność zajęć polegała również na tym, że zostały one wylicytowane na aukcji podczas tegorocznego finału WOŚP 💕 przez panią Annę Polakowską

LICEALIADA MŁODZIEŻY W UNIHOKEJU

Za nami finały Licealiady Młodzieży 2023/2024 w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców. Nasze dziewczęta zajęły 6 miejsce, a nasi wspaniali chłopcy wywalczyli 3 miejsce. Gratulujemy młodzieży i życzymy sukcesów w przyszłym roku szkolnym

PODRÓŻ DO WŁOCH
Uczniowie klas 4C i 2D, uczęszczający na lekcje języka włoskiego, uczestniczyli w bardzo interesującej prezentacji, poświęconej kulturze słonecznych Włoch, która została przygotowana przez Panią Patrycję Grunwald – absolwentkę filologii włoskiej, odbywającą praktykę nauczycielską w naszej szkole. Spotkanie stanowiło świetną okazję, aby odbyć wirtualną podróż do wybranych zakątków Półwyspu Apenińskiego, poznać ich historię oraz zachwycać się wyjątkowo pięknym krajobrazem. Rzym, Neapol, Wenecja i Pompeje to tylko niektóre z przedstawionych miast.

.

BO WAGAROWAĆ TO TRZEBA UMIEĆ 🙂

Kolejna edycja „WAGARÓW z POLITECHNIKĄ” w Bydgoszczy za nami. Uczestniczyło w niej kilkaset uczniów szkół średnich z całego województwa. Byliśmy i my. Uczniowie z klas 1C ,2C i 3C wygrali konkurs na największe zaangażowanie i aktywność na „WAGARACH” przywożąc do Torunia główną nagrodę z imprezy voucher na 1000 zł. Gratulujemy!

Zobacz więcej na facebook !

SZKOŁA TO NIE TEATR, CHOCIAŻ CZASAMI …

Jak są aktywne i kreatywne klasy to zainscenizują niemal wszystko – od „bryka z historii” Polski piastowskiej po rewoltę hippisowską. Zobaczcie więcej na facebooku co się czasami dzieje na lekcjach 🙂

SZKOLNE REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

18 – 20 marca 2024r. w kościele p.w. Chrystusa Króla w Toruniu

PLAN:
18.03.24r. godz. 8:30 – 10:00
Droga Krzyżowa, Nauka Rekolekcyjna
19.03.24r. godz. 8:30 – 10:00
Przygotowanie do Sakramentu Pokuty i Pojednania – nauka rekolekcyjna, Sprawowanie Sakramentu Pokuty i Pojednania
20.03.24r. godz. 10:30 – 11:30
Msza święta

Zapraszamy!

.

MIĘDZYNARODOWE SPOTKANIA MŁODZIEŻY

Ile barier da się odbarierować? Czy jest taka, która stawia opór nad oporami? O tym się wie, jak się uczestniczy w międzynarodowym spotkaniu młodzieży. Kolejne z serii, z uczniami z naszej partnerskiej szkoły w Alzenau, właśnie dobiegło końca…, bo na horyzoncie początek kolejnego.

Projekt dofinansowała

Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Dziękujemy!

Vielen Dank!

FOTORELACJĘ PODSUMOWUJĄCĄ TYDZIEŃ POBYTU ZNAJDZIECIE NA FACEBOOKU

NASI W FINALE UNIHOKEJA !

Reprezentacja Siódemki wystartowała w Mistrzostwach Torunia w Unihokeju – Licealiada`2024. Szkoły podzielone były na 3 grupy. Nasi chłopcy wygrali swoją grupę i zakwalifikowali się do finału [6 najlepszych drużyn z 3 grup]. Gratulujemy i trzymamy kciuki

Również nasze dziewczyny grały turniej w unihokeja i także awansowały do finału, który odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Gratulujemy 

FINALISTKA REGIONALNEGO KONKURSU WIEDZY O SAMORZĄDZIE TERYTORIALNYM

Gaja Iwaszkiewicz z klasy 1B znalazła się w gronie 10 finalistów Regionalnego Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym. Podczas finałów Gaja zaprezentowała prezentacje na temat: Rola samorządu w zachowaniu wartości patriotycznych i zachowaniu pamięci o historii małych ojczyzn.

.

SUKCES W KONKURSIE „DZIEJE TORUNIA”

Nikola Ehlert z klasy 3D została zakwalifikowana do finału, miejskiego konkursu „Dzieje Torunia” Finał odbędzie się 21-22 marca 2024r. Gratulujemy!

.

SADOWNICY z VII LO

Tu na razie jest ściernisko, ale będzie….SAD. Grupa uczniów z klasy 3B językowo – turystycznej dołączyła do ogólnopolskiego konkursu grantowego „TRADYCYJNY SAD”. Integracja, współdziałanie i ślad w przestrzeni VII LO, to główne motywy działań przyszłych sadowników, których zadaniem będzie stworzenie minisadu na terenach zielonych przy naszej szkole. Będziemy śledzić ich działania na bieżąco. Trzymamy kciuki! Partnerami projektu są: BOŚ, Blog – Łąki Kwietne, Patronat Honorowy pełnią Ministerstwo Klimatu i Środowiska oraz Ministerstwo Edukacji.

.

DZIEŃ NA UMK

Blisko 2 tys. wzięło udział w w Dniu na UMK. Byliśmy i my! Uczniowie klasy IV C w ramach tego dnia odwiedzili Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych.

.

JAKA PIĘKNA DYSTOPIA w…POZNANIU

W ubiegły piątek (1marca) klasy II a, II c i III b obejrzały w Teatrze Muzycznym w Poznaniu spektakl pt.: „Kombinat”. To surrealistyczna opowieść o walce jednostki z systemem, oparta na muzyce i tekstach zespołu Republika oraz zainspirowana twórczością F. Kafki, G. Orwella i A. Huxleya. Ku przestrodze…

SUKCES W OLIMPIADZIE ZNAJOMOŚCI AFRYKI

Nikola Sudomirska z klasy 2B i Jakub Dwojak z klasy 2C zakwalifikowali się do etapu okręgowego XXII Olimpiady Znajomości Afryki. Nauczycielką uczniów jest Pani prof. Hanna Skibińska.
Etap okręgowy już 2 marca. Trzymamy kciuki!

BLOCKHAUS AHLHORN – KOLEJNE SPOTKANIE

W poprzedzającym ferie tygodniu silna reprezentacja VII LO uczestniczyła w spotkaniu młodzieży z Polski, Ukrainy i Niemiec – tańce, wycieczki, swawole. Uczestnicy pracowali nad występem artystycznym w Blockhaus Ahlhorn .

Relację z pobytu i występu zamieściliśmy na facebooku.

Projekt sfinansowała niezastąpiona Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży

.

SUKCES W OLIMPIADZIE PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Sandra Zakrzewska z klasy 3A oraz Lena Majewska i Anna Marecik z klasy 3C zakwalifikowały się do etapu okręgowego XIX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Opiekunem uczennic jest Pan prof. Albert Gierat.
Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych etapach!

XIX edycja Olimpiady Przedsiębiorczości

ZIMĄ NA WRZOSOWISKU…

Klasa 3C „Była w tajemniczym ogrodzie i miała wrażenie, że odkryła jakiś własny świat”. Bowiem opowieść „Tajemniczy ogród” w Teatrze Horzycy przypomina widzom o roli przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Spektakl wywołał masę emocji i wzruszenia. Rewelacyjna muzyka na żywo, kostiumy i gra aktorska na najwyższym poziomie. Gratulacje dla Twórców!

.

WARSZAWSKI MARATON MUZEALNY

Grupa uczniów klas drugich uczestniczyła w jednodniowym wyjeździe do Warszawy. W czasie jego trwania odwiedziliśmy Muzeum Żydów Polskich „POLIN” oraz Muzeum Więzienia Pawiak.

NASZ WKŁAD

Przez tydzień poprzedzający finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uczniowie prowadzili na korytarzach giełdę słodkości. Całą sumę z utargu przekazaliśmy na konto orkiestry. Udało się nam zebrać 2.665,72 zł.

Jedenaste przykazanie: nie bądź obojętny, bo jeżeli nie, to się nawet nie obejrzycie jak na was, jak na waszych potomków, „jakieś Auschwitz” nagle spadnie z nieba

– mówił Marian Turski w 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Słowa te kierował do wszystkich, głównie jednak do rówieśników swojej wnuczki, czyli do młodzieży w wieku szkolnym. Zatem również i my powinniśmy o nich pamiętać. Nie tylko 27 stycznia, kiedy obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Wiedzieć to już stanowczo za mało. Ważne, żeby spróbować zrozumieć to, czego dowiedzieliśmy się z relacji Świadków i Ocalonych, książek i filmów.

.

KIERUNEK ŁÓDŹ

Zakończenie semestru to dobra okazja, aby zafundować sobie chwilę wytchnienia. Grupa siódemkowiczów obrała kierunek na Łódź, a tam… Na początek walentynki w styczniu i opowiedziana przez artystów łódzkiej sceny musicalowej miłosna historia „Pretty Woman” z piosenkami Bryana Adamsa i Jima Vallanca. Dzień zakończyła wizyta w Orientarium ZOO Łódź, najnowocześniejszym w Europie pawilonie poświęconym faunie i florze Azji Południowo Wschodniej.

.

MINĘŁA STUDNIÓWKA…

W tym roku bawiliśmy się jako jedni z pierwszych. To wyjątkowe wydarzenie było nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale również momentem, który na zawsze pozostanie w pamięci tegorocznych maturzystów.

.

IDĄ ŚWIĘTA…

Rok 2023 zakończyliśmy zaproszeniem całej społeczności Siódemki na koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Relacje na Facebooku , Facebooku SU

oraz Tik Tok

.

.

DLA ZWIERZAKÓW

Zakończyliśmy akcję dobroczynną skierowaną do bezdomnych psów i kotów w toruńskim schronisku. Dziękujemy serdecznie za wszystkie dary i środki finansowe. Udało się zebrać 500 zł za które zakupiliśmy wysokiej jakości karmę. Szczególne podziękowania kierujemy do uczennic i uczniów klas 2 a i 3 b.

.

SAMORZĄD UCZNIOWSKI

Tu nowy skład Samorządu Uczniowskiego – zaczynamy działać. Obserwujcie nas na:

 https://www.facebook.com/samorzad7lo

BARCELONA

Klasa 4D podczas grudniowego zwiedzania Barcelony. Ona , słońce, Picasso i My – czego można chcieć więcej ? -)

Pełna relacja na Facebooku

ADVENTSKALENDER

Uczestniczyliśmy w projekcie „Adventskalender” organizowanym przez filologię germańską na UMK w Toruniu.Dzięki konkursom, prezentacji i wspólnemu śpiewaniu kolęd mieliśmy możliwość poznania adwentowych i świątecznych zwyczajów w krajach niemieckiego obszaru językowego.

NA MISTRZOSTWACH TORUNIA

Udany występ reprezentacji Siódemki w Mistrzostwa Torunia w piłce nożnej halowej. Dwa zwycięstwa, jedna porażka i finalnie III miejsce w grupie.

KONCERT FINAŁOWY

Za nami Koncert Finałowy zamykający serię działań tegorocznego Święta Szkoły.

Pełna relacja na Facebooku

.

MIKOŁAJKI ORAZ CHWILA PRZED i PO

Mikołajkową tradycją szkoły jest akcja wspólne czytanie – nie inaczej było i w tym roku. Dodatkowo szkolna biblioteka zaprezentowała nowości czytelnicze na gwiazdkę. W okolicach 6.12 działo się jednak także sporo innych rzeczy – dwie klasy pierwsze wybrały się na ślizgawkę (na zdjęciu 1C) , dwie klasy drugie na pokaz filmu „Napoleon” a jedna z klas trzecich na galę finałową programu „Sztuka Wyboru”. Nie zawiedli również szkolni sportowcy – tym razem w pływaniu.

Pełna relacja na Facebooku

W PRZEDŚWIĄTECZNYM KLIMACIE

To były prawdziwie bombowe… wróć… bombkowe! warsztaty. W ich trakcie korytarze VII LO nabierają przedświątecznej stylizacji.

WARSZTATY ARTYSTYCZNE

Integracja, poznanie okolicy, warsztaty – nasi uczniowie uczestniczyli w wyjazdowym, tygodniowym międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Blochaus Ahlhorn w Niemczech.

DRUŻYNOWE MISTRZOSTWA TORUNIA W SZACHACH

Reprezentacja Siódemki brała udział w Mistrzostwach Torunia w szachach. W Mistrzostwach brało udział czternaście szkół. Dziękujemy uczniom za godne reprezentowanie Naszej szkoły.

DZIEŃ PATRONKI

1 grudnia w sposób szczególny pamiętamy o patronce naszej szkoły pani Wandzie Szuman. Delegacja 7LO złożyła kwiaty na grobie patronki w 29 rocznicę jej śmierci.

STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

Tegoroczną stypendystką Prezesa Rady Ministrów została Karolina Wiśniewska z klasy 4B. Gratulujemy!

DROBNE GESTY MAJĄ MOC !

Przez cały tydzień (27.11. – 01.12) będziemy w szkole zbierać słodycze, które pojadą w mikołajkowych paczkach do dzieci z naszych partnerskich szkół w Ukrainie, do Gołowkiwki i Kropywnyckiego, gdzie wciąż życie toczy się w cieniu działań wojennych. Zachęcamy do przyłączenia się do świątecznej zbiórki. Będziemy wdzięczni za każdy drobiazg i uradowani, jeżeli do upominku dołączona zostanie kartka z ciepłymi słowami.

Podarunki prosimy składać przy portierni.

Dziękujemy!

KANDYDACI DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Oto oni ! Kandydaci startujący w wyborach do Samorządu Uczniowskiego.

Od lewej: Mateusz, Martyna, Dagmara, Lena i Agata.

WARSZTATY UPCYCLINGOWE

Uczniowie klas 1C i 3C brali udział w warsztatach upcyclingowych realizowanych w ramach projektu pt. „Ograniczaj, segreguj, odzyskuj – Toruń wie jak postępować z odpadami” organizowanych przez Stowarzyszenie „Tilia” i Szkołę Leśną na Barbarce. Program wspierany jest przez Gminę Miasta Toruń.

.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TOLERANCJI

ZA NAMI

Serdecznie gratulujemy klasom za wystawienie autorskich kompozycji dań z kuchni świata podczas dużej przerwy.

Jesteście Wielcy !

VII Liceum, czyli
Wyższa Szkoła Empatii

16 listopada obchodziliśmy w naszej szkole
Międzynarodowy Dzień Tolerancji.

Panele dyskusyjne wespół z degustacją. Przy muzyce o tolerancji. Zarówno Intelekt, jak i podniebienie były zaspokojone.

Relacje znajdziecie na Facebooku i Instagramie

.

DZIEŃ SENIORA
Z okazji przypadającego 14 listopada Dnia Seniora, uczniowie naszej szkoły odwiedzili Dom Opieki Samarytanin. Przygotowali dla pensjonariuszy drobne upominki i krótka część artystyczną.

.

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Przez cały tydzień trwały szkolne działania historyczne. W ich ramach uczniowie klasy 1B uczestniczyli w zajęciach i pokazie filmu na Barbarce o „Zbrodni Pomorskiej” , w szkole została przygotowana instalacja na 11.11, jako szkoła przystąpiliśmy także do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu !”. Reprezentacje klas pierwszych uczestniczyły w przygotowanej przez Nas Grze Miejskiej o Toruniu czasów II RP , natomiast poczet sztandarowy VII LO uczestniczył w miejskich obchodach Święta Niepodległości .

Szczegółowe relacje na Instagramie i Facebooku

Di che pasta sei fatto? WŁOCHY I MAKARON

Miłośnicy języka włoskiego i słonecznej Italii z klas IC, ID oraz IVC wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez dr Ramonę Mankowską z Katedry Języków Romańskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pani Doktor specjalizuje się w językoznawstwie włoskim i jest autorką kilku publikacji naukowych. Podzieliła się z naszymi uczniami swoją wiedzą o kulturze ojczyzny Dantego, ciekawie opowiadając, z użyciem typowo włoskich terminów kulinarnych, o historii makaronu i jego roli w życiu codziennym mieszkańców Półwyspu Apenińskiego.

.

1 LISTOPADA – DZIEŃ PAMIĘCI.

W przeddzień Wszystkich Świętych Dyrektor szkoły Pan Tadeusz Szudzik wraz z przedstawicielami Samorządu Szkolnego złożył kwiaty na grobie Wandy Szuman – patronki naszego Liceum.
Wanda Szuman poświęciła się pracy pedagogicznej oraz działalności charytatywnej. Za swoją działalność i poświęcenie w niesieniu pomocy potrzebującym, została odznaczona m.in. Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, papieskim medalem „Pro Ecclesiae et Pontifice” i Orderem Uśmiechu. 13 lutego 1992r. Rada Miasta Torunia podjęła uchwałę o nadaniu Wandzie Szuman tytułu „Honorowego Obywatela Miasta Torunia”.

.

WYSPA BALI – KLEJNOT TROPIKÓW, SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM DR ZDZISŁAWEM PREISNEREM

Grupa uczniów skorzystała z zaproszenia Wydziału Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej UMK w Toruniu i wzięła udział w prelekcji pt. „Wyspa Bali – Klejnot Tropików” znanego podróżnika dr Zdzisława Preisnera. Barwne fotografie i opowieści przeniosły słuchaczy do Indonezji, na Wyspę Bogów. Z niecierpliwością czekamy na kolejną podróż po parkach narodowych zachodnich Stanów Zjednoczonych.

.

DZIEŃ PAPIESKI
Tradycją lat ubiegłych 24 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o Janie Pawle II, uczestniczyli w spotkaniu z ks. Leszkiem Stefańskim – duszpasterzem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Wspomnienie o Janie Pawle II zakończył koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

.

ZAJĘCIA W ZAKŁADZIE PROFILAKTYKI CENTRUM ONKOLOGII W BYDGOSZCZY

W ramach działań profilaktycznych uczniowie VII LO wzięli udział w zajęciach w Zakładzie Profilaktyki i Promocji Zdrowia Centrum Onkologii im. Prof. F. Łukaszczyka w Bydgoszczy. Spotkanie edukacyjne miało na celu podnieść świadomość prozdrowotną uczniów. Na wykładzie dr n. med Tomasz Mierzwa, długoletni edukator młodzieży, przekazał uczniom informacje dotyczące badań profilaktycznych oraz prowadzenia zdrowego trybu życia w oparciu o Europejski Kodeks Walki z Rakiem.

.

„DZIEWCZYNA W RÓŻOWYM”

Klasa 2A uczestniczyła w spotkaniu z pisarką, tłumaczką, doktorką literaturoznawstwa, autorką książek dla młodzieży – Joanną Krystyną Radosz. W filii Książnicy Miejskiej mieliśmy okazję poznać jej powieści związane z Toruniem, żużlem i łyżwiarstwem oraz najnowszy utwór pt.: „Dziewczyna w różowym”, a także wniknąć w tajniki warsztatu pisarskiego.

.

SIÓDEMKA W CZOŁÓWCE XXXI MISTRZOSTW TORUNIA W MARSZACH NA ORIENTACJĘ 


W sobotę 7 października odbyły się XXXI Mistrzostwa Torunia w Marszach na Orientację. Jednocześnie były to również II Mistrzostwa Szkół Powiatu Toruńskiego w MnO. W rywalizacji wzięło udział 142 uczestników.
VII LO reprezentowała Alicja Kaczmarek z klasy 3B językowo – turystycznej zajmując pierwsze miejsce w kategorii TT.

.

ŚWIĘTO EDUKACJI I ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

Przedstawiciele klas pierwszych podczas uroczystego ślubowania. Ślubowanie odbyło się podczas szkolnych obchodów Święta Edukacji. Tegoroczną uroczystość przygotowały klasy 4B i 4D.

Relacja na Facebooku – zapraszamy !

OTRZĘSINY 2023 ZA NAMI !

Tegoroczne Otrzęsiny przygotowane przez II C wygrała klasa IB. Gratulacje dla zwycięskiej klasy !

Relacja na Facebooku – zapraszamy !

PRZYJACIEL „SIÓDEMKI”, ALEX DANCYG,

ZAKŁADNIKIEM HAMASU

BIWAK KLASOWY

Klasa 2A gorąco pozdrawia z biwaku klasowego !

Tak to już jest, że gdy klasy drugie się integrują ( biwak 2A) to maturzyści już pomału myślą o tym co na wiosnę ( 4B na Salonie Maturzystów). Obie wyjazdowe grupy pogodziła pogoda – było wyjątkowo ciepło. Przy okazji informujemy klasy pierwsze, że w poniedziałek 9 października czekają Was OTRZĘSINY !

WYJAZD DO WIEDNIA

Korzystając z wyjątkowo pięknej i ciepłej wrześniowej pogody uczniowie klasy 2D odbyli wycieczkę klasową – zwiedzali i doświadczali uroków Wiednia.

.

IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE …

… za nami. Dziękujemy za czynny i aktywny udział i pamiętajcie, że szczęściem należy się dzielić cały czas! Piątkowy finał zakończyliśmy belgijką.

IV OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE

18-24 września 2023r.

Już po raz trzeci dołączamy się do ogólnopolskiej akcji „Tydzień Szczęścia w Szkole”. W bieżącym roku odbywa się ona pod hasłem „Z OPTYMIZMEM I NADZIEJĄ”.

Startujemy 18 września – POZYTYWNY PONIEDZIAŁEK „Jest kolorowo, jest bombowo” Każda klasa pojawia się w szkole w ubraniach w kolorze, który wylosuje w piątek 15 września.

„WEŹ SIĘ PRZYTUL” WE WTOREK – muzycznie, pozytywnie, z optymizmem i nadzieją na przerwach, a może też na lekcjach? Bo przecież „śpiewać każdy może”, a muzyka „łagodzi obyczaje”

ŚMIECHOWA ŚRODA – rozdajemy uśmiechy. Zróbmy sobie z klasą uśmiechnięte zdjęcie, nie tylko wychowawcy.

Ze szczęściem jest tak, że jak się je dzieli, to się mnoży. CZEMU NIE W CZWARTEK. Wrzuć piątaka dla zwierzaka lub przynieś smakołyki – zbiórka dla schroniska i organizacji, z którymi współpracuje szkoła.

To tylko niektóre propozycje organizatorów (klasy 4A i 3B) na najbliższy tydzień…

PIĄTEK NIE KOŃCZY DZIEŁA. Kończy się tydzień, ale wiemy, że powtarzanie utrwala umiejętności. Więc świętujmy cały rok dbając o dobrostan całej siódemkowej społeczności.

Z WIZYTĄ W CSW

W ramach przedmiotu „Elementy pedagogiki i psychologii” klasa 3D była na wystawie „Rzeźby i prace na papierze” jednego z najwybitniejszych współczesnych rzeźbiarzy – Tony’ego Cragga

PLAKAT, AKCJA, REAKCJA

Uczniowie z klasy 1a uczestniczyli w warsztatach graficznych w ramach X edycji programu „Sztuka Wyboru” z zakresu tworzenia plakatów o tematyce profilaktycznej.

Organizatorami warsztatów byli Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy oraz Fundacja Tumult

Zajęcia zostały zrealizowane w na terenie Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Na szkolnym Facebooku informacja o konkursie dla wszystkich związanym z projektem !

.

INTEGRACJA KLAS PIERWSZYCH

Dzień po dniu nasze klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w toruńskim Forcie IV. Już niebawem kolejne okazje do integracji klasowych ( i to nie tylko pierwszoklasistów) – Tydzień Szczęścia i Otrzęsiny.

Autorką zdjęcia jest Dobromiła Łojko z klasy 1B.

.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

4 września uroczyście rozpoczęliśmy rok szkolny 2023/2024. Wszystkich zebranych powitał nowy dyrektor szkoły Pan Tadeusz Szudzik.
Całej szumanowskiej społeczności życzymy radości ponad miarę i zdrowia ponad wszystko. Niech nowy rok szkolny będzie okazją do rozwoju, realizacji pasji i czasem pięknych przyjaźni.

.

.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W piątek 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny. Tegoroczna uroczystość była szczególna, ponieważ społeczność szkolna podziękowała Pani Dyrektor Ewie Mastalerz za wieloletnie kierowanie naszą szkołą.

Uroczystość przygotowały klasy 1C i 1D. Szersza relacja na Facebooku.

Udanych wakacji!

Praktyka z pierwszej pomocy

W przedwakacyjnym tygodniu nasi uczniowie uczestniczyli w błyskawicznym kursie szkoleniowym z pierwszej pomocy w nagłych wypadkach. Zajęcia praktyczne odbyły się na terenie Młynów Wiedzy.

Czas wycieczek

Maj i czerwiec to tradycyjnie czas wyjazdów, wycieczek i biwaków. W tym roku nasze kierunki to : Jeziorniak, Górzno, Więcbork, Łódź, Poznań… Relacje na bieżąco znajdziecie na Facebooku.

Galileo’23

Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z języka niemieckiego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Tytuł laureata uzyskały uczennice:
Marta Szarszewska kl.3c
Alicja Kaczmarek kl.2b
Natalia Starościak kl.1a

Dyplomy z wyróżnieniem trafią do następujących uczniów:
Zofia Konieczka kl.1c
Michał Kornalski kl.4 a
Wiktoria Ciechacka kl.2a
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Kreatywnie

Uczestniczyliśmy w międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Großenkneten. Podczas tygodniowego pobytu po POZNAWANIU partnerskich grup, przestrzeni bliższej i dalszej, własnych możliwości i wspólnych oczekiwań nadszedł czas na OPRACOWANIE i wystawienie finałowego show!

Projekt “U.V.fusion”, Großenkneten 2023 dofinansowany został przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Fotorelacja na facebooku!

.

Współpraca z Politechniką Bydgoską

Nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz VII LO. Mamy nadzieję, że współpraca przyniesie wymierne korzyści klasom biologiczno – medycznym naszej szkoły, które realizują zajęcia laboratoryjne, warsztaty oraz uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Bydgoskiej.

.

Zakończenie roku dla maturzystów za nami!

W tym roku aż 22 z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem. Wszystkim maturzystom pozostaje teraz jedynie życzyć połamania piór na maturze. Będzie dobrze!

Wirtualne Drzwi Otwarte

Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi tegorocznymi Drzwiami Otwartymi.

Fotorelacja na facebooku!

Kto nie dotarł osobiście lub czuje niedosyt informacji – tego zapraszamy na „Wirtualne Drzwi Otwarte”

Siódemka – poczuj się dobrze!

Zobacz więcej :

WIRTUALNE DRZWI OTWARTE

DRZWI OTWARTE 2023

Siódemkowe A-B-C-D

Debaty oksfordzkie

Sparingiem z V LO zakończyliśmy tegoroczny sezon debatancki.

Wybiła godzina-WAKE UP!
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W ramach Rekolekcji Wielkopostnych zapraszamy uczniów, którzy chodzą na religię, na Toruńskie Spotkanie Młodych w dniach 27 – 29 marca w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego na Rubinkowie (ul. Wyszyńskiego 7). Start – poniedziałek i wtorek godz. 10:00, w środę godz. 9:30.
Przyjazd na rekolekcje komunikacją miejską. Ci, którzy przyjeżdżają autobusem podmiejskim lub pociągiem, a nie mają biletu miesięcznego, mogą skorzystać z podstawionego autobusu na Dworcu Toruń Wschodni lub Dworcu Autobusowym. Odjazd z obydwu miejsc o godz. 9.20.

.

Czas na Paryż

Była Praga, był Berlin, była Barcelona, była Lizbona, był Kijów, a teraz czas na Paryż! VII LO ciągle w trasie. IIID pozdrawia i rusza na podbój miasta. Salutations!

Z Alicją w Krainie Czarów

Klasa I a wybrała się w zaczarowaną podróż do Warszawy. Spędziliśmy nieziemskie chwile w Muzeum Kosmosu, obejrzeliśmy galerię obrazów w Muzeum Narodowym (obowiązkowo „Dziwny ogród” J. Mehoffera), z przewodnikiem udaliśmy się w niezwykłą podróż w czasy PRL-u w Muzeum Neonów, a wieczór spędziliśmy z „Alicją w Krainie Czarów” w Teatrze Narodowym. Następna podróż za rok.

Zanurz się w świecie obrazów

Uczniowie z klasy 2D wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Podczas pobytu obejrzeli multimedialny pokaz obrazów Van Gogha oraz przedstawienie „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

.

Dzień Solidarności z Ukrainą.

24.02.2023 wypadła rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. W tym dniu VII LO zorganizowało Dzień Solidarności z Ukrainą.

Relacja na facebooku

Ukraina jest (nie tylko) kobietą.
Impresje polonisty
w pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę.

Julii, Ilonie, Irynie, Denysowi, Danielowi

.

„Ugryź z nami ten temat”

Nasi uczniowie wzięli udział w programie edukacyjno-profilaktycznym w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego „Profilaktyka próchnicy – ugryź z nami ten temat”

Sukces Bartka

W podsumowaniu cyklu biegów Grand Prix Torunia w Biegach Przełajowych za rok 2022 Bartek Wiwatowski z klasy 4B zwyciężył w swojej grupie wiekowej a w klasyfikacji generalnej całego cyklu został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Gratulacje!

Studniówka 2023

Studniówka 2023 za nami!

Nasi tegoroczni maturzyści bawili się do białego rana w sali hotelu „Filmar”.

Więcej zdjęć i linki do relacji prasowych na profilu facebookowym 7 LO.

IDĄ ŚWIĘTA…

Rok 2022 kończymy zaproszeniem całej społeczności Siódemki na koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wspólne kolędowanie zaczniemy w czwartek 22 grudnia o godzinie 9:00.

Relacja na szkolnym facebooku

Pomoc dla zwierzaków

Piernikowy finał trwającej cały grudzień akcji pomocowej dla toruńskiego schroniska dla zwierząt. Przez wszystkie przerwy zapraszaliśmy do zakupu smacznych pierniczków.

Organizatorami i pomysłodawcami działań były klasy 1a i 3c.

Grudniowe wojaże

Klasa 1B zorganizowała wyjazd do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Po muzeum odbyło się jeszcze zwiedzanie starówki z przewodnikiem. Zajrzeliśmy także na gdański jarmark bożonarodzeniowy.

.

VII Liceum Ogólnokształcące uzyskało środki finansowe w wysokości 17.500 zł na zakup interaktywnych monitorów, z czego 14.000 zł. to dofinansowanie z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020 – 2024. Podczas realizacji programu nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacji cyfrowej „Lekcja Enter” zapoznając się z technikami pracy z wykorzystaniem Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej (TIK).

.

Wybory do SU za nami!

9 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kamil Lewandowski z klasy 3A. W głosowaniu zdobył 239 Waszych głosów. Zastępcą Przewodniczącego została Milena Jankowska (3D), a Skarbnikiem Lena Kaliska (1C). Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczniom za oddane głosy.

.

Mikołajki z książką

Mikołajkowe czytanie – włącz książkę! Włącz myślenie!

.

Święto Szkoły

1 grudnia 2022r po raz kolejny obchodziliśmy Święto Patronki naszej Szkoły. W tym roku Święto VII LO odbywało się pod hasłem „Śladami Wandy Szuman”. Klasy uczestniczyły między innymi w grze terenowej „Śladami Wandy Szuman”, odbyło się również wiele zajęć i warsztatów tematycznych. Na apelu z okazji Święta Szkoły wręczono dyplomy za udział w akcjach charytatywnych oraz nagrody w konkursach. Gościliśmy również przedstawicieli stowarzyszenia „Wędka”. Na zakończenie obchodów Święta Szkoły odbył się koncert Szuman Show

.

„MyCzytaMy”

Zakończył się projekt czytelniczy „MyCzytaMy”. I…okazało się, że czytanie książek nie jest nam obce. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy zaczytaną Szkołą.
Celem projektu była promocja czytelnictwa poprzez zareklamowanie – w wybranej formie – książki ze szkolnej biblioteki i zachęcenie innych do jej przeczytania. Realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pełną listę nagrodzonych wraz z trzema wyróżnionymi filmami publikujemy na szkolnym facebooku. Nagrodzone prace zobaczyć również możecie na wystawie w bibliotece szkolnej.

.

Przy muzyce o profilaktyce

30 listopada 2022r. odbyło się spotkanie kwartetu smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej z młodzieżą naszej szkoły.
Dziękujemy za tę możliwość.

.

Debatujemy

Drużyna debatancka VII LO zajęła III miejsce w silnie obsadzonym turnieju, który odbył się w Inowrocławiu.

W drodze do półfinału dziewczyny pokonały II LO z Golubia-Dobrzynia i V LO z Torunia. Na drodze do finału stanęło nam IV LO z Torunia. W spotkaniu o III miejsce pokonaliśmy III LO z Bydgoszczy. Wielkie brawa dla Jasminy Abu Nahii, Barbary Iglińskiej, Julii Kowalewskiej i Róży Roszak.

O sztuce w Rogalinie

Klasa 1D uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach z historii sztuki w podpoznańskim Rogalinie.

.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Na dworze coraz zimniej, trzeba się hartować, dlatego w piątek klasa 2B rozpoczęła sezon zimowy i wybrała się na lodowisko. Jak się okazało jeździć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi. Marzły nosy, uszy, ale zabawa była na 7!

Dni Tolerancji w „Siódemce”

Empatyczne współistnienie i krzewienie Kultury Dialogu to – od wielu już lat – filary i lejtmotywy corocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji w VII Liceum w Toruniu. Jednym z nich jest wielostronny i wieloaspektowy namysł nad rolą Innego w naszym życiu, nad koniecznością przeciwdziałania wszelkim przejawom wykluczenia, nietolerancji, homofobii, rasizmu, mowy nienawiści czy ksenofobii. „Żyć z Innym, żyć jako Inny Innego, oto fundamentalne zadanie człowieka”. Tegoroczna odsłona Dnia Tolerancji, zgodnie z tradycją, ma formułę wielomodułową.

Relacje i filmy z Dni Tolerancji publikujemy na bieżąco na facebooku. Zapraszamy !

Odwiedziny w Ośrodku Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych

Obejrzeliśmy rozmaite formy książki, dostosowane do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami. Próbowaliśmy wczuć się w sytuację niepełnosprawnych czytelników. Nauczyliśmy się kilka słów w języku migowym, a w Galerii Twórczości Osób Niepełnosprawnych obejrzeliśmy niesamowitą wystawę prac plastycznych. Było nam miło gościć w tak wyjątkowym miejscu.

.

Jak Feniks z popiołów, czyli warsztaty artystyczne w CSW

Klasa I a rozpoczęła kolejny cykl zajęć w Centrum Sztuki Współczesnej. Na początek były to „Szkody uboczne – odrodzenie” prezentujące twórczość słowackiego artysty R. Sedlacika, a właściwie pozostałość po jego twórczości, która prawie doszczętnie spłonęła w pożarze. Autorzy wystawy postanowili stworzyć z tego, co pozostało, oryginalną koncepcję sztuki.
W ramach warsztatów stworzyliśmy z recyclingu swoje drzewa i zaprojektowaliśmy przestrzeń miejskiego blokowiska. Kolejne warsztaty jeszcze w tym miesiącu.

.

CZYTAJ.PL również w naszej szkole

Ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej, listopadowej akcji Czytaj PL. Już od 2 listopada można czytać za darmo wybrane przez organizatorów nowości wydawnicze. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z plakatów. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

Nasze liceum również włączyło się do akcji (nie mogło być inaczej!). Dzięki temu trafiły do nas specjalne plakaty z okładkami 18 książkowych bestsellerów i kodem QR. Znaleźć je można na terenie całej szkoły (przy portierni, na każdym piętrze, w bibliotece i przed biblioteką – korzystajcie tam, gdzie Wam najwygodniej). Po zeskanowaniu kodu QR, przy pomocy smartfona, mogą Państwo na miesiąc otrzymać darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. 

Jak dołączyć do akcji?

Krok 1     Pobierz darmową aplikację Woblin.com.

Krok 2    Przy jej pomocy zeskanuj kod QR z plakatu dostępnego w szkole.

Krok 3    Czytaj/słuchaj za darmo i polecaj książki innym.

Więcej informacji o akcji oraz o dostępnych książkach:

https://akcja.czytajpl.pl/

https://akcja.czytajpl.pl/notki.html#n1

Zapraszam serdecznie.

Agata Rutkowska

W krainie jednorożców

3D przez dwa dni odkrywa wielokulturową Łódź. Miasto pełne kontrastów, ciekawa architektura i murale. Łódź zaskakuje i inspiruje.

Zobacz więcej na facebook.

Konferencja szkoleniowa we Włoszech

Pan dr hab. Karol Karp, nauczyciel języka włoskiego w naszej szkole wziął udział w cyklicznej konferencji szkoleniowej organizowanej przez Associazione Internazionale dei Professori d’Italiano (Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Włoskiego) pod tytułem: Raccontare la realta’ : Italia ieri e oggi (Opowiedzieć o rzeczywistości: Włochy wczoraj i dziś). Konferencja odbyła się w Palermo w dniach 27-29 października 2022 i była poświęcona dydaktyce języka włoskiego oraz licznym zagadnieniom językoznawczym i literaturoznawczym.

Zajęcia z pedagogiki z udziałem alpak

Uczniowie kasy pedagogicznej 3D w ramach przedmiotu Elementy pedagogiki odwiedzili miejsce rekreacyjno-terapeutyczne z alpakami w Toruniu. Młodzież zapoznała się z zachowaniem alpak, ich socjalizacją, treningiem oraz zapoznali się z pracą alpakoterapeuty.

.

Pielgrzymka

28 października chętni uczniowie uczestniczyli w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę.

.

Dzień Papieski

Tradycją lat ubiegłych obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat dziedzictwa Jana Pawła II, które przeprowadził Jan Wółkowski z Laboratorium Jana Pawła II, funkcjonującym przy Wydziale Teologii UMK w Toruniu, a także wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Słowińskie plotki

Wszystko się splotło. Zakończyliśmy projekt „Słowińskie plotki” i, podobnie jak w naszych partnerskich szkołach, i u nas uczestnicy działań przeprowadzili warsztaty tkackie – z tej okazji odwiedzili nas ukraińscy uczniowie z VI LO. No i nadbałtyckie plotki wreszcie wiszą – kierunek – II piętro.

Projekt „Słowińskie plotki” sfinansowała Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN w wysokości 73 965,67 zł.

Debatujemy

Dzień Debat tradycyjnie otworzył sezon debatancki w VII LO. Rozegraliśmy trzy debaty, byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania pierwszoklasistów, wyłoniliśmy reprezentację szkoły na turniej debatancki w Inowrocławiu i gościliśmy naszych absolwentów w miejscu, gdzie zaczęła się ich debatancka przygoda.

.

Dzień Białej Laski

Z okazji Dnia Białej Laski dnia 20.10.2022r. odbyły się zajęcia z absolwentką naszej szkoły Natalią Michalską uczennicą słabowidzącą. Zajęcia te miały na celu uwrażliwić młodzież na potrzeby osób z deficytem wzroku.

.

RE-WI-ZY-TA

Sehr szybko minęło nam Woche z naszymi przyjaciółmi aus Alzenau!Było intensywnie – toruńsko i gdańsko – gotycko, z piernikami, Kopernikiem, obserwatorium, Barbarką …Unsere spotkanie zostało sfinansowane przez:Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca MłodzieżyStowarzyszenie Pomocy SzkoleRadę Rodziców przy VII LO Toruniu Welkie dzięki! Vielen Dank!

Zobacz więcej na Facebook!

Dzień Edukacji Narodowej

Podczas Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W tym dniu przyznane zostały również Nagrody Dyrektora Szkoły oraz rozstrzygnięte szkolne konkursy.

Otrzęsiny 2022

Tegoroczne Otrzęsiny … trwały tydzień. Podczas niego nasze klasy pierwsze realizowały poszczególne zadania i zbierały punkty. Zwyciężyła klasa 1C (biol-chem) Gratulacje !

Biwak Debatancki

Spędziliśmy dwa dni na biwaku debatanckim w Górznie.

#siódemkadebatuje

Zapraszamy do czytania!

W bibliotece szkolnej pojawiło się sporo nowości książkowych.

Zakupów dokonano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

.

Z wizytą na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK

Uczniowie klas biologiczno – medycznych 2C i 3C brali udział w Dniu Otwartym Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, których tematyka prezentowała zainteresowania badawcze pracowników oraz ofertę dydaktyczną Wydziału.

.

W ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole odbyły się różne działania. AKCJA – RELACJA zaowocowała wystawą w bibliotece szkolnej „O szczęściu, przyjaźni, relacjach w literaturze” przygotowaną pod okiem Pani profesor Agaty Rutkowskiej. Wystartował szkolny radiowęzeł prowadzony przez Samorząd Szkolny.
Kilka klas odpowiedziało na naszą prośbę i spłynęły do nas Wasze klasowe, szczęśliwe zdjęcia i filmy o relacjach w szkole. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, a szczególnie wyróżnić i przekazać nagrodę niespodziankę klasie 1B za największe zaangażowanie oraz „przepis na dobre relacje”.
Jednym z działań minionego tygodnia były wybory najbardziej uśmiechniętego nauczyciela VII LO. W głosowaniu, które trwało cały tydzień największą liczbę głosów i wspólne miejsce na podium otrzymują Pani profesor Ewelina Błocka i Pan Profesor Krzysztof Greding
Nagrodę specjalną za najlepsze przebranie w dniu wesołego przebrania otrzymują Joanna Osuch z klasy 1B i Marcin Świerczyński z klasy 4C.
Klasie 2A dziękujemy za podzielenie się szczęściem z naszymi braćmi młodszymi i wywołanie uśmiechu na kocich i psich pyszczkach.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Pamiętajcie, że szczęście w szkole to nie tyko „szczęśliwy numerek”. Szczęście w szkole rodzi się pomiędzy ludźmi, poprzez relacje, doświadczenia. Zachęcamy wszystkich do uśmiechu i życzliwości nie tylko od święta. Dbajmy o to, aby przestrzeń naszej szkoły była przyjazna, radosna, a nasze relacje pełne szacunku i zrozumienia.
Uśmiechajcie się do siebie i świata 😊

Sprzątanie świata

Uczniowie Siódemki po raz kolejny włączyli się w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W naszej szkole, uczniowie klasy 2 c symbolicznie pozbierali śmieci z terenu otaczającego szkołę.

BAJ BEZ BARIER

Odpowiadając na zaproszenie Pracowni Zrównoważonego Rozwoju uczniowie klas integracyjnych włączyli się w projekt Baj bez Barier, który Fundacja PZR będzie realizować z Teatrem Baj Pomorski w Toruniu. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ma na celu poznawać odbiorców kultury ze specjalnymi potrzebami, aby wspólnie z nimi wypracować najlepsze rozwiązania dostępnościowe.

Świętujemy z Przedszkolakami

Występy i kolorowy przemarsz uświetniły w dniu 20 września 2022 r. obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Kolorowy korowód poprowadził Kopernik razem z mieszczkami – Tomek, Ola i Olga z klasy 2B.
Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość” oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Kraków 2022

W wchodzących już w jesienne temperatury promieniach słońca klasa 2D (pedagogiczno-integracyjna) zwiedzała krakowską starówkę.

Brandenburskie Dni Kultury

Grupa naszych uczniów wzięła udział w tegorocznych Brandenburskich Dniach Kultury Młodzieży. Jak było – zobaczyć możecie w obiektywie uczestników warsztatów medialnych. Linki na szkolnym facebooku!

Wyjazd uczniów VII LO w Toruniu i SP w Brzozówce na spotkanie młodzieży w Blossin sfinansowała Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Więcborskie biwaki

Klasy językowo-turystyczne (3B i 4B) we wrześniu biwakowały nad jeziorem w Więcborku. Podczas pobytu uczestniczyliśmy także w zajęciach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Zobacz więcej na facebook!

„Słowińskie plotki”

We wrześniu zrealizowaliśmy polsko-ukraiński projekt „Słowińskie plotki”. Było z przytupem! Na piasku! – w Smołdzińskim Lesie. Projekt „Słowińskie plotki” finansowała Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN w wysokości 73 965,67 zł.

Zobacz więcej na facebook!

Poznaj Polskę

W ramach programu „Poznaj Polskę” dwie nasze klasy turystyczno-językowe kilka dni w czerwcu przeznaczyły na intensywne w zwiedzanie pobyty w Gdańsku (3B) oraz Wrocławiu (2B).

Dzięki dofinansowaniu uczniowie pokrywali jedynie 20% ceny wyjazdu. Wyjazdowe relacje na bieżąco na Facebook i Instagram .

Humaniści w Krakowie

Przybyli , zwiedzili, wrócili… Połączone siły naszych klas humanistyczno-medialnych 1A i 2A przez 4 dni intensywnie zwiedzały Kraków i okolice.

„Zgrany Duet”

Nasza szkoła wzięła dziś udział w spektaklu „Zgrany Duet”. Spektakl odbył się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II i został przygotowany przez grupę teatralną Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Przedstawienie upamiętniało postacie Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

30-lecie VII LO

Finał obchodów 30-lecia VII LO za nami. Tak było podczas jubileuszowego spotkania na Barbarce. Dziękujemy za pamięć, życzenia i odwiedziny!

Więcej zdjęć na naszym szkolnym facebooku i instagramie!

Kompleksowe podsumowanie jubileuszu szkoły w zestawieniu zdjęć i zdjęć archiwalnych dokonanym przez profesora Dariusza Mularczyka prezentujemy w poniższym linku.

https://dmyk-viilo.blogspot.com/2022/05/3o-lecie-7-lo.html

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych i nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Zapraszamy do składania swoich propozycji czytelniczych.

Nagrodzeni za postawę

Dziękujemy za wyróżnienie i zaproszenie na uroczystości Ogólnopolskiego Dnia Godności. W wyjściu na koncert uczestniczyli uczniowie z klasy 1B, 1C i 1D.

Czas wycieczek

Rozpoczął się sezon na wycieczki szkolne. Aktualnie klasa 2D przebywa w Krakowie. W planach dalsze wycieczki z 7 LO. 1A i 2A również zaplanowały Kraków, 3B Gdańsk, 1B – biwak w Więcborku, 2B Wrocław itd…

Relacje z wyjazdów umieszczamy na bieżąco na szkolnym Facebooku.

W Sejmie RP

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o parlamencie – w którym nagrodą był wyjazd do Sejmu RP.

Run Toruń 2022

Bartosz Wiwatowski i Filip Wieczyński z klasy 3B odnieśli sukces w biegu Run Toruń zajmując 1 i 2 miejsce. Dla naszych chłopaków – gratulacje!

Wiosna wybuchła w Alzenau!

Nasi uczniowie przebywają na polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Alzenau. Projekt finansowany jest przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Zakończenie roku dla maturzystów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów za nami.

Najlepszymi absolwentkami Siódemki w roku 2022 okazały się : Natalia Ratkowska (3gA) Nikola Wojciechowska (3gB) Aleksandra Daroń, Zuzanna Szymańska i Marta Kowalska (3gC). Gratulacje !

Kujawsko Pomorska Liga Debat

Miło nam poinformować, że Martyna Makowska z klasy 3A znalazła się w gronie najlepszych mówców. Gratulujemy!

Dziękujemy!

Staramy się być zawsze tam, gdzie być trzeba – tym razem wśród toruńskich organizacji i instytucji zaangażowanych w wolontariat na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Podczas pikniku „Poznajmy się” otrzymaliśmy podziękowania od Prezydenta Miasta.
Działamy dalej!

Więcej zdjęć na naszym facebooku i instagramie !

Sukces w debatach oksfordzkich!

W turnieju DeBBaty 2022, organizowanego przez Szkołę Główną Handlową zajęliśmy III miejsce.

W walce o ogólnopolski finał ulegliśmy III LO z Katowic. Gratulacje dla zwycięskiej drużyny.

.

Książki różne oblicza mają

Klasa 1D odwiedziła Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu. Młodzież zwiedziła tu Bibliotekę dla Niewidomych i Niepełnosprawnych, gdzie zobaczyła m. in. różnorodne formy książki (np. książkę napisaną alfabetem Braille’a) oraz Galerię Twórczości Niepełnosprawnych. Nauczyła się także jak w języku migowym brzmią słowa: dzień dobry i do widzenia i dziękuję.Uczniowie mogli się przekonać, jak ważną funkcję pełni czytanie w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz starszych.

4 kwietnia obchodziliśmy w VII LO Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
W celu podniesienia świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z autyzmem klasy integracyjne wzięły udział w spotkaniu z naszym absolwentem Bartłomiejem Mrozem, dziś studentem czwartego roku historii UMK. Bartek powiedział kilka słów o sobie, przeczytał swoje wiersze przeplatane utworami Julii Cao z klasy III A. Dziękujemy za spotkanie i pamiętajcie, bądźcie niebiescy nie tylko w kwietniu.
RELACJA >>>

.

Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji Caritas i włączyło się w zbiórkę żywności w sklepach. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym w Toruniu, a część z nich pojedzie na Ukrainę.

.

Pomoc dla przyjaciół z Gołowkiwki i Kropywnyckiego

SŁOWA WSPARCIA DLA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z KROPIWNICKIEGO

Zachęcamy wszystkich Państwa do wsparcia finansowego naszych partnerów z Ukrainy. Za każdą złotówkę niezmiernie dziękujemy.

zrzutka.pl

Zachęcamy do pomocy!

UNICEF – dla każdego dziecka

Jesteśmy z Wami !

Dziś i w kolejnych dniach będziemy myślami z naszymi przyjaciółmi z Gołowkiwki, Kropywnyckiego i całej Ukrainy.

Chcielibyśmy obudzić się w innym świecie!

Zawsze istnieje nadzieja.

Z wizytą

Elementy psychologii i pedagogiki w praktyce. Udaliśmy się z wizytą do Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu w ramach współpracy SCWEW by uczestnicząc w specjalistycznych zajęciach, poznać specyfikę pracy szkoły specjalnej i uwrażliwić na potrzeby dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Święto Patronki

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną – główne uroczystości przenieśliśmy na wiosnę przyszłego roku.

ODKRYJ WANDĘ SZUMAN

Zapraszamy na multimedialną wystawę poświęconą naszej patronce autorstwa Agaty Rutkowskiej.

Wizyta studyjna w Specjalistycznym Centrum wspierającym Edukację
Włączającą w Zespole Szkół nr 26

Pierwszego grudnia, w dzień Święta Patronki klasa 2a była gościem uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 26 imienia ks.prof. Józefa Tischnera w Toruniu. Kształcą się w nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, często sprzężoną z innymi niepełnosprawnościami.
Podzieleni na bardzo małe grupy, uczestniczyliśmy w terapii zajęciowej w wybranych klas. Były to warsztaty między innymi z tkactwa, makramy, ceramiki i linorytu. Podziwialiśmy gotowe prace naszych rówieśników, obserwowaliśmy zaangażowanie w artystyczną działalność, ale też pod ich kierunkiem, mniej lub bardziej nieudolnie, sami tworzyliśmy świąteczne ozdoby wykorzystując różne techniki.
Było to dla nas doświadczenie uczące pokory i empatii. Wspólne warsztaty stały się dla nas przestrzenią oswojenia i wzajemnego poznania, dały również możliwość stawania się w relacji z niepełnosprawną osobą – pełnosprawnym człowiekiem w sensie symbolicznym. Raz jeszcze została potwierdzona prawda, że sztuka daje możliwość otwarcia wyobraźni, wyrażenia emocji i zabrania głosu każdemu spośród nas. Dlatego na warsztatach mówiliśmy wszyscy jednym głosem.
Uczniowie klasy 2a

Projekt „Respect for ALL”

Dziś w dniu obchodów Święta Patronki naszej szkoły zostały wręczone dyplomy i nagrody. Dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie i uczennice, którzy wygrali szkolny konkurs na pracę wizualno-medialną w ramach projektu „Respect for ALL” przeprowadzanego podczas Dni Tolerancji. Nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowała Rada Rodziców.

W konkursie zwyciężyła Amelia Urbańska (2A). Gratulujemy!

Olimpiada Językowa

Dyplom otrzymał również Wojciech Niewiemski (2B) który uzyskał najwyższy wynik w szkolnym etapie 46 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Gratulujemy!

RELACJA

.

Respect for ALL – K O N K U R S

R O Z S T R Z Y G N I Ę T Y

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji na lekcjach języka angielskiego realizowaliśmy projekt “Respect for ALL”. Wszystkie klasy (z wyjątkiem klas maturalnych) przystąpiły do tworzenia ciekawych materiałów zmuszających do refleksji nad naszymi postawami wobec “innych”. Powstało ponad 110 projektów!
Konkurs składa się z trzech etapów:

 1. wybór najlepszego materiału przez każdą grupę językową,
 2. wybór finałowej dziesiątki spośród grupowych zwycięzców przez
  nauczycieli języka angielskiego,
 3. głosownie na najlepszy materiał przez całą społeczność 7LO.
  Poniżej znajduje się link, gdzie możecie obejrzeć wszystkie 12 finałowych
  projektów:
  http://angielskiblog7lo.blogspot.com
  http://thetowerofenglish.blogspot.com

Społeczność Naszej Szkoły poprzez głosowanie on line wybrała najlepszy projekt w konkursie Respect for ALL. Oto zwycięzcy: 
1 miejsce – Amelia Urbańska (2a) – 26,8%   
2 miejsce – Julia Cao (3a) –  24,4%   
3 miejsce – Martyna Makowska, Martyna Melnicka, Julia Kowalewska, Roksana Wolsza (3a) – 17,1%  

Zobacz wszystkie zwycięskie filmy :

http://angielskiblog7lo.blogspot.com/2021/11/wyniki-konkursu-respect-for-all.html

.

Kujawsko-Pomorska Liga Debat

W pierwszej rundzie Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat drużyna VII LO wygrała 3:0 z zespołem V LO.

Zobacz i poczytaj więcej o zmaganiach turniejowych:

https://www.facebook.com/KujawskoPomorskaLigaDebat/

.

Uroki Warszawy

Dokładnie jeden dzień przed Świętem Niepodległości nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie stolicy z przewodnikiem oraz wizyta w Muzeum Polin.

FOTORELACJA

Rozwijamy talenty i pasje

Julka Cao i Kinga Maciąg z kl.III A – humanistyczno-medialnej pod opieką pani pedagog Katarzyny Radzkiej uczestniczyły w charakterze wolontariuszek w koncercie poświęconym Ewie Demarczyk w ramach XVII edycji Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich- Pejzaż bez Ciebie. To piękne muzyczne widowisko miało miejsce 26 października 2021 w sali koncertowej CKK Jordanki. Jedną z wykonawczyń była nasza torunianka aktorka pani Katarzyna Żak. Dziewczyny postanowiły „podpatrzeć” jak pracują: reżyser, artyści, muzycy, scenarzyści, scenograf, oświetleniowcy i wszyscy inni, którzy są twórcami takiego widowiska.

.

.

Nietypowe warsztaty.

Klasa 3a spędziła w Dworze Artusa czas na warsztatach savoir-vivre, podczas których dowiedziała się wiele na temat manier i zachowania nie tylko przy stole. Nabytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać podczas zajęć praktycznych w Restauracji Luizjana, gdzie mieli okazję skosztować tamtejszych deserów.

.

Wernisaż „Sesji w secesji”

Sesja, sesja i po sesji. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam podczas wernisażu wystawy fotografii powstałych podczas spacerów po Toruniu i Splicie.

Projekt „Sesja w secesji” sfinansowany jest z Funduszy Europejskich.Celem projektu jest wzmocnienie u uczniów kompetencji w zakresie ekspresji kulturalnej.

Dofinansowanie projektu z UE – 51 902,00 PLN.

.

Kujawsko-Pomorska Liga Debat

W Bydgoszczy odbyła się inauguracja Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat. Poznaliśmy rywali, z którymi zmierzymy się w pojedynkach grupowych. Są to IV LO, V LO oraz ZSMEIE.

.

Posypało medalami…

Podczas Indywidualno-drużynowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce zdobyliśmy 4 medale:

Olga Łakomska (srebro) i Natalia Andrzejczak (brąz) – 100 m,

Olga Łakomska, Natalia Andrzejczak, Alicja Górecka i Olga Wietecka – sztafeta 4 x 100 m (brąz)

Bartosz Wiwatowski – 1000 m. (brąz)

Więcej na : http://wf-loviitorun.blogspot.com

Ponieważ kończy się październik zapraszamy na podsumowanie miesiąca na szkolnej fotokronice.

Fotokronika VII LO

Czasem słońce, czasem deszcz…

Czasem słońce, czasem deszcz, czasem wiatr – taką pogodę trafiła klasa 3a podczas październikowego wyjazdu nad morze. Humor na szczęście klasie dopisuje – a ciepło znaleźli między innymi w tropikalnym ogrodzie budynku Olivia Star.

Czas wycieczek

Korzystając z jeszcze ładnej pogody nasze klasy wyjeżdżają na wycieczki. Klasa 2c ładowała swoje akumulatory na czas jesienno-zimowy w Energylandii, natomiast połączone siły klas 1c i 3c udały się do gdyńskiego Oceanarium.

.

Wybory do SU

Po podliczeniu wszystkich głosów nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Abu Nahia Jasmina z klasy 3d. Gratulacje!

Strona facebookowa SU

Ponieważ kończy się wrzesień zapraszamy na podsumowanie miesiąca na szkolnej fotokronice.

Fotokronika VII LO

Podsumowanie Tygodnia Szczęścia

Jednym z działań minionego tygodnia były wybory najbardziej uśmiechniętego nauczyciela VII LO. Największą liczbę głosów i tym samym Order Uśmiechu otrzymał Pan Profesor Krzysztof Greding. Na miejscu drugim wspólnie stanęli Pani Profesor Beata Girzyńska i Pan Profesor Adam Mach. Miejsce trzecie przypadło Pani Profesor Grażynie Zatorskiej – Gapińskiej.

W kategorii klasowej nagrodę niespodziankę w postaci pysznego tortu za całokształt działań otrzymała klasa 3b.

Gratulacje dla zwycięzców!

Nasza szkoła w projekcie „Pilotażowe wdrażanie Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”.

VII Liceum Ogólnokształcące jako jedyne toruńskie liceum bierze udział w działaniach Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami projektu (poniżej >>) .

„Sesja w secesji” w Splicie

Kolejne warsztaty plenerowe. Tym razem tropimy secesję w mieście Dioklecjana!

Projekt „Sesja w secesji” sfinansowany jest z Funduszy Europejskich. Celem projektu jest wzmocnienie u uczniów kompetencji w zakresie ekspresji kulturalnej.

Dofinansowanie projektu z UE – 51 902,00 PLN.

Zobacz relacje na bieżąco !

.

„Moc Kupały” na Ukrainie

To wydawało się niemożliwe, a jednak! Nasi uczniowie wraz z przyjaciółmi z Gołowkiwi zrealizowali warsztaty teatralne i plastyczne – „Moc Kupały” . Zajęcia odbyły się w miejscowości Czerkasy na Ukrainie.

Zobacz relacje na bieżąco !

Projekt „Moc Kupały” sfinansowała Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

„Nocna dycha Kopernika”

Bartek i Filip w swojej kategorii wiekowej najlepsi w Toruniu w nocnym biegu na 10 km. Gratulacje !

Nadmorski biwak

Klasa 3b doczekała się wreszcie przekładanego ze względu na covid 3-dnowego biwaku. Bazą naszych działań rekreacyjno-sportowych był ośrodek w Sianożętach /k. Kołobrzegu/ .

.