Aktualności

Wybierz Siódemkę!

Jeżeli VII LO jest szkołą pierwszego wyboru do 16 czerwca (do godziny 15:00) składacie wniosek o przyjęcie do szkoły oraz dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów dodatkowych. Wniosek wypełniamy elektronicznie – ale by został on zweryfikowany pozytywnie należy: opcja 1) – potwierdzić go podpisem elektronicznym przez profil zaufany lub opcja 2) – wydrukować i przynieść podpisany do sekretariatu. Część osób wypełniło wniosek elektronicznie lecz nie potwierdziło podpisem!

Po otrzymaniu świadectwa ukończenia szkoły oraz zaświadczenia OKE o wynikach egzaminu zapraszamy Was do szkoły z kompletem dokumentów (!) – kopie lub oryginały (świadectwo, zaświadczenie o wynikach egzaminu, trzy zdjęcia legitymacyjne oraz wypełniona i podpisana przez rodzica „Deklaracja Wyboru” (do pobrania na stronie szkoły) do 11 lipca (do godziny 15:00).

Po ogłoszeniu listy kandydatów zakwalifikowanych – potwierdzeniem przez rodzica kandydata woli przyjęcia jest przedłożenie oryginału świadectwa ukończenia gimnazjum i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego do 21 lipca (do godziny 15:00)

W przypadku posiadania wolnych miejsc w szkole, od 24 lipca rozpoczyna się rekrutacja w trybie uzupełniającym.

Szczegółowe informacje, dokumenty do pobrania oraz link do strony naboru elektronicznego w panelu – REKRUTACJA

Wirtualne Drzwi Otwarte

Serdecznie dziękujemy za tak duże zainteresowanie naszymi tegorocznymi Drzwiami Otwartymi.

Fotorelacja na facebooku!

Kto nie dotarł osobiście lub czuje niedosyt informacji – tego zapraszamy na „Wirtualne Drzwi Otwarte”

Siódemka – poczuj się dobrze!

Zobacz więcej :

WIRTUALNE DRZWI OTWARTE

Czas wycieczek

Maj i czerwiec to tradycyjny czas dużej ilości wyjazdów na wycieczki i biwaki. W tym roku nasze kierunki to : Jeziorniak, Górzno, Więcbork, Łódź, Poznań… Relacje na bieżąco znajdziecie na facebooku.

Galileo’23

Otrzymaliśmy wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Galileo z języka niemieckiego organizowanego przez Centrum Edukacji Szkolnej.
Tytuł laureata uzyskały uczennice:
Marta Szarszewska kl.3c
Alicja Kaczmarek kl.2b
Natalia Starościak kl.1a

Dyplomy z wyróżnieniem trafią do następujących uczniów:
Zofia Konieczka kl.1c
Michał Kornalski kl.4 a
Wiktoria Ciechacka kl.2a
Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Kreatywnie

Uczestniczyliśmy w międzynarodowym spotkaniu młodzieży w Großenkneten. Podczas tygodniowego pobytu po POZNAWANIU partnerskich grup, przestrzeni bliższej i dalszej, własnych możliwości i wspólnych oczekiwań nadszedł czas na OPRACOWANIE i wystawienie finałowego show!

Projekt “U.V.fusion”, Großenkneten 2023 dofinansowany został przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Fotorelacja na facebooku!

.

Współpraca z Politechniką Bydgoską

Nasza szkoła podpisała porozumienie o współpracy pomiędzy Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich oraz VII LO. Mamy nadzieję, że współpraca przyniesie wymierne korzyści klasom biologiczno – medycznym naszej szkoły, które realizują zajęcia laboratoryjne, warsztaty oraz uczestniczą w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych Politechniki Bydgoskiej.

.

Zakończenie roku dla maturzystów za nami!

W tym roku aż 22 z nich otrzymało świadectwo z wyróżnieniem (na zdjęciu ). Wszystkim maturzystom pozostaje teraz jedynie życzyć połamania piór na maturze. Będzie dobrze!

DRZWI OTWARTE 2023

Debaty oksfordzkie

Sparingiem z V LO zakończyliśmy tegoroczny sezon debatancki.

Wybiła godzina-WAKE UP!
REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

W ramach Rekolekcji Wielkopostnych zapraszamy uczniów, którzy chodzą na religię, na Toruńskie Spotkanie Młodych w dniach 27 – 29 marca w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego na Rubinkowie (ul. Wyszyńskiego 7). Start – poniedziałek i wtorek godz. 10:00, w środę godz. 9:30.
Przyjazd na rekolekcje komunikacją miejską. Ci, którzy przyjeżdżają autobusem podmiejskim lub pociągiem, a nie mają biletu miesięcznego, mogą skorzystać z podstawionego autobusu na Dworcu Toruń Wschodni lub Dworcu Autobusowym. Odjazd z obydwu miejsc o godz. 9.20.

.

Czas na Paryż

Była Praga, był Berlin, była Barcelona, była Lizbona, był Kijów, a teraz czas na Paryż! VII LO ciągle w trasie. IIID pozdrawia i rusza na podbój miasta. Salutations!

Z Alicją w Krainie Czarów

Klasa I a wybrała się w zaczarowaną podróż do Warszawy. Spędziliśmy nieziemskie chwile w Muzeum Kosmosu, obejrzeliśmy galerię obrazów w Muzeum Narodowym (obowiązkowo „Dziwny ogród” J. Mehoffera), z przewodnikiem udaliśmy się w niezwykłą podróż w czasy PRL-u w Muzeum Neonów, a wieczór spędziliśmy z „Alicją w Krainie Czarów” w Teatrze Narodowym. Następna podróż za rok.

Zanurz się w świecie obrazów

Uczniowie z klasy 2D wybrali się na wycieczkę do Trójmiasta. Podczas pobytu obejrzeli multimedialny pokaz obrazów Van Gogha oraz przedstawienie „Wiedźmin” w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

.

Plan dyżurów Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Toruniu w punktach konsultacyjnych

.

W dniu 28 lutego 2023 r., z okazji Dnia Chorego, uczniowie szkolnego koła wolontariatu odwiedzili Dom Pomocy „Samarytanin”.

Dzień Solidarności z Ukrainą.

24.02.2023 wypadła rocznica rosyjskiej agresji na Ukrainę. W tym dniu VII LO zorganizowało Dzień Solidarności z Ukrainą.

Relacja na facebooku

Ukraina jest (nie tylko) kobietą.
Impresje polonisty
w pierwszą rocznicę inwazji Rosji na Ukrainę.

Julii, Ilonie, Irynie, Denysowi, Danielowi

.

„Ugryź z nami ten temat”

Nasi uczniowie wzięli udział w programie edukacyjno-profilaktycznym w zakresie próchnicy zębów dla młodzieży województwa pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego „Profilaktyka próchnicy – ugryź z nami ten temat”

Sukces Bartka

W podsumowaniu cyklu biegów Grand Prix Torunia w Biegach Przełajowych za rok 2022 Bartek Wiwatowski z klasy 4B zwyciężył w swojej grupie wiekowej a w klasyfikacji generalnej całego cyklu został sklasyfikowany na trzecim miejscu. Gratulacje!

Studniówka 2023

Studniówka 2023 za nami! Nasi tegoroczni maturzyści bawili się do białego rana w sali hotelu „Filmar”.

Więcej zdjęć i linki do relacji prasowych na profilu facebookowym 7 LO.

IDĄ ŚWIĘTA…

Rok 2022 kończymy zaproszeniem całej społeczności Siódemki na koncert kolęd w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Wspólne kolędowanie zaczniemy w czwartek 22 grudnia o godzinie 9:00.

Relacja na szkolnym facebooku

Pomoc dla zwierzaków

Piernikowy finał trwającej cały grudzień akcji pomocowej dla toruńskiego schroniska dla zwierząt. Przez wszystkie przerwy zapraszaliśmy do zakupu smacznych pierniczków.

Organizatorami i pomysłodawcami działań były klasy 1a i 3c.

Grudniowe wojaże

Klasa 1B zorganizowała wyjazd do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Po muzeum odbyło się jeszcze zwiedzanie starówki z przewodnikiem. Zajrzeliśmy także na gdański jarmark bożonarodzeniowy.

.

VII Liceum Ogólnokształcące uzyskało środki finansowe w wysokości 17.500 zł na zakup interaktywnych monitorów, z czego 14.000 zł. to dofinansowanie z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych „Aktywna tablica” na lata 2020 – 2024. Podczas realizacji programu nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w projekcie edukacji cyfrowej „Lekcja Enter” zapoznając się z technikami pracy z wykorzystaniem Technologii Informacyjno – Komunikacyjnej (TIK).

.

Wybory do SU za nami!

9 grudnia 2022r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Nowym Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został Kamil Lewandowski z klasy 3A. W głosowaniu zdobył 239 Waszych głosów. Zastępcą Przewodniczącego została Milena Jankowska (3D), a Skarbnikiem Lena Kaliska (1C). Gratulujemy! Dziękujemy wszystkim uczniom za oddane głosy.

.

Mikołajki z książką

Mikołajkowe czytanie – włącz książkę! Włącz myślenie!

.

Święto Szkoły

1 grudnia 2022r po raz kolejny obchodziliśmy Święto Patronki naszej Szkoły. W tym roku Święto VII LO odbywało się pod hasłem „Śladami Wandy Szuman”. Klasy uczestniczyły między innymi w grze terenowej „Śladami Wandy Szuman”, odbyło się również wiele zajęć i warsztatów tematycznych. Na apelu z okazji Święta Szkoły wręczono dyplomy za udział w akcjach charytatywnych oraz nagrody w konkursach. Gościliśmy również przedstawicieli stowarzyszenia „Wędka”. Na zakończenie obchodów Święta Szkoły odbył się koncert Szuman Show

Święto Szkoły 2022 – PLAN DNIA

.

„MyCzytaMy”

Zakończył się projekt czytelniczy „MyCzytaMy”. I…okazało się, że czytanie książek nie jest nam obce. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy zaczytaną Szkołą.
Celem projektu była promocja czytelnictwa poprzez zareklamowanie – w wybranej formie – książki ze szkolnej biblioteki i zachęcenie innych do jej przeczytania. Realizowany był w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Pełną listę nagrodzonych wraz z trzema wyróżnionymi filmami publikujemy na szkolnym facebooku. Nagrodzone prace zobaczyć również możecie na wystawie w bibliotece szkolnej.

.

Przy muzyce o profilaktyce

30 listopada 2022r. odbyło się spotkanie kwartetu smyczkowego Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej z młodzieżą naszej szkoły.
Dziękujemy za tę możliwość.

.

Debatujemy

Drużyna debatancka VII LO zajęła III miejsce w silnie obsadzonym turnieju, który odbył się w Inowrocławiu.

W drodze do półfinału dziewczyny pokonały II LO z Golubia-Dobrzynia i V LO z Torunia. Na drodze do finału stanęło nam IV LO z Torunia. W spotkaniu o III miejsce pokonaliśmy III LO z Bydgoszczy. Wielkie brawa dla Jasminy Abu Nahii, Barbary Iglińskiej, Julii Kowalewskiej i Róży Roszak.

O sztuce w Rogalinie

Klasa 1D uczestniczyła w wyjazdowych warsztatach z historii sztuki w podpoznańskim Rogalinie.

.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Na dworze coraz zimniej, trzeba się hartować, dlatego w piątek klasa 2B rozpoczęła sezon zimowy i wybrała się na lodowisko. Jak się okazało jeździć każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej, ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi. Marzły nosy, uszy, ale zabawa była na 7!

Dni Tolerancji w „Siódemce”

Empatyczne współistnienie i krzewienie Kultury Dialogu to – od wielu już lat – filary i lejtmotywy corocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Tolerancji w VII Liceum w Toruniu. Jednym z nich jest wielostronny i wieloaspektowy namysł nad rolą Innego w naszym życiu, nad koniecznością przeciwdziałania wszelkim przejawom wykluczenia, nietolerancji, homofobii, rasizmu, mowy nienawiści czy ksenofobii. „Żyć z Innym, żyć jako Inny Innego, oto fundamentalne zadanie człowieka”. Tegoroczna odsłona Dnia Tolerancji, zgodnie z tradycją, ma formułę wielomodułową.

Relacje i filmy z Dni Tolerancji publikujemy na bieżąco na facebooku. Zapraszamy !

Odwiedziny w Ośrodku Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych

Obejrzeliśmy rozmaite formy książki, dostosowane do potrzeb osób z różnymi dysfunkcjami. Próbowaliśmy wczuć się w sytuację niepełnosprawnych czytelników. Nauczyliśmy się kilka słów w języku migowym, a w Galerii Twórczości Osób Niepełnosprawnych obejrzeliśmy niesamowitą wystawę prac plastycznych. Było nam miło gościć w tak wyjątkowym miejscu.

.

Jak Feniks z popiołów, czyli warsztaty artystyczne w CSW

Klasa I a rozpoczęła kolejny cykl zajęć w Centrum Sztuki Współczesnej. Na początek były to „Szkody uboczne – odrodzenie” prezentujące twórczość słowackiego artysty R. Sedlacika, a właściwie pozostałość po jego twórczości, która prawie doszczętnie spłonęła w pożarze. Autorzy wystawy postanowili stworzyć z tego, co pozostało, oryginalną koncepcję sztuki.
W ramach warsztatów stworzyliśmy z recyclingu swoje drzewa i zaprojektowaliśmy przestrzeń miejskiego blokowiska. Kolejne warsztaty jeszcze w tym miesiącu.

.

CZYTAJ.PL również w naszej szkole

Ruszyła kolejna odsłona ogólnopolskiej, listopadowej akcji Czytaj PL. Już od 2 listopada można czytać za darmo wybrane przez organizatorów nowości wydawnicze. Zachęcam do skorzystania z tej możliwości. Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z plakatów. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć polskie i światowe bestsellery. Czytać i słuchać bestsellerowych książek będzie można przez cały listopad.

Nasze liceum również włączyło się do akcji (nie mogło być inaczej!). Dzięki temu trafiły do nas specjalne plakaty z okładkami 18 książkowych bestsellerów i kodem QR. Znaleźć je można na terenie całej szkoły (przy portierni, na każdym piętrze, w bibliotece i przed biblioteką – korzystajcie tam, gdzie Wam najwygodniej). Po zeskanowaniu kodu QR, przy pomocy smartfona, mogą Państwo na miesiąc otrzymać darmowy dostęp do książek w formie e-booka i audiobooka. 

Jak dołączyć do akcji?

Krok 1     Pobierz darmową aplikację Woblin.com.

Krok 2    Przy jej pomocy zeskanuj kod QR z plakatu dostępnego w szkole.

Krok 3    Czytaj/słuchaj za darmo i polecaj książki innym.

Więcej informacji o akcji oraz o dostępnych książkach:

https://akcja.czytajpl.pl/

https://akcja.czytajpl.pl/notki.html#n1

Zapraszam serdecznie.

Agata Rutkowska

W krainie jednorożców

3D przez dwa dni odkrywa wielokulturową Łódź. Miasto pełne kontrastów, ciekawa architektura i murale. Łódź zaskakuje i inspiruje.

Zobacz więcej na facebook.

Konferencja szkoleniowa we Włoszech

Pan dr hab. Karol Karp, nauczyciel języka włoskiego w naszej szkole wziął udział w cyklicznej konferencji szkoleniowej organizowanej przez Associazione Internazionale dei Professori d’Italiano (Międzynarodowe Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Włoskiego) pod tytułem: Raccontare la realta’ : Italia ieri e oggi (Opowiedzieć o rzeczywistości: Włochy wczoraj i dziś). Konferencja odbyła się w Palermo w dniach 27-29 października 2022 i była poświęcona dydaktyce języka włoskiego oraz licznym zagadnieniom językoznawczym i literaturoznawczym.

Zajęcia z pedagogiki z udziałem alpak

Uczniowie kasy pedagogicznej 3D w ramach przedmiotu Elementy pedagogiki odwiedzili miejsce rekreacyjno-terapeutyczne z alpakami w Toruniu. Młodzież zapoznała się z zachowaniem alpak, ich socjalizacją, treningiem oraz zapoznali się z pracą alpakoterapeuty.

.

Pielgrzymka

28 października chętni uczniowie uczestniczyli w diecezjalnej pielgrzymce na Jasną Górę.

.

Dzień Papieski

Tradycją lat ubiegłych obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Papieski. Uczestniczyliśmy w warsztatach na temat dziedzictwa Jana Pawła II, które przeprowadził Jan Wółkowski z Laboratorium Jana Pawła II, funkcjonującym przy Wydziale Teologii UMK w Toruniu, a także wysłuchaliśmy koncertu w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Słowińskie plotki

Wszystko się splotło. Zakończyliśmy projekt „Słowińskie plotki” i, podobnie jak w naszych partnerskich szkołach, i u nas uczestnicy działań przeprowadzili warsztaty tkackie – z tej okazji odwiedzili nas ukraińscy uczniowie z VI LO. No i nadbałtyckie plotki wreszcie wiszą – kierunek – II piętro.

Projekt „Słowińskie plotki” sfinansowała Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN w wysokości 73 965,67 zł.

Debatujemy

Dzień Debat tradycyjnie otworzył sezon debatancki w VII LO. Rozegraliśmy trzy debaty, byliśmy świadkami bardzo ciekawego spotkania pierwszoklasistów, wyłoniliśmy reprezentację szkoły na turniej debatancki w Inowrocławiu i gościliśmy naszych absolwentów w miejscu, gdzie zaczęła się ich debatancka przygoda.

.

Dzień Białej Laski

Z okazji Dnia Białej Laski dnia 20.10.2022r. odbyły się zajęcia z absolwentką naszej szkoły Natalią Michalską uczennicą słabowidzącą. Zajęcia te miały na celu uwrażliwić młodzież na potrzeby osób z deficytem wzroku.

.

RE-WI-ZY-TA

Sehr szybko minęło nam Woche z naszymi przyjaciółmi aus Alzenau!Było intensywnie – toruńsko i gdańsko – gotycko, z piernikami, Kopernikiem, obserwatorium, Barbarką …Unsere spotkanie zostało sfinansowane przez:Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca MłodzieżyStowarzyszenie Pomocy SzkoleRadę Rodziców przy VII LO Toruniu Welkie dzięki! Vielen Dank!

Zobacz więcej na Facebook!

Dzień Edukacji Narodowej

Podczas Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste ślubowanie klas pierwszych. W tym dniu przyznane zostały również Nagrody Dyrektora Szkoły oraz rozstrzygnięte szkolne konkursy.

Otrzęsiny 2022

Tegoroczne Otrzęsiny … trwały tydzień. Podczas niego nasze klasy pierwsze realizowały poszczególne zadania i zbierały punkty. Zwyciężyła klasa 1C (biol-chem) Gratulacje !

Biwak Debatancki

Spędziliśmy dwa dni na biwaku debatanckim w Górznie.

#siódemkadebatuje

Zapraszamy do czytania!

W bibliotece szkolnej pojawiło się sporo nowości książkowych.

Zakupów dokonano w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0

.

Z wizytą na Wydziale Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych UMK

Uczniowie klas biologiczno – medycznych 2C i 3C brali udział w Dniu Otwartym Wydziału Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych, których tematyka prezentowała zainteresowania badawcze pracowników oraz ofertę dydaktyczną Wydziału.

.

W ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia w Szkole odbyły się różne działania. AKCJA – RELACJA zaowocowała wystawą w bibliotece szkolnej „O szczęściu, przyjaźni, relacjach w literaturze” przygotowaną pod okiem Pani profesor Agaty Rutkowskiej. Wystartował szkolny radiowęzeł prowadzony przez Samorząd Szkolny.
Kilka klas odpowiedziało na naszą prośbę i spłynęły do nas Wasze klasowe, szczęśliwe zdjęcia i filmy o relacjach w szkole. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, a szczególnie wyróżnić i przekazać nagrodę niespodziankę klasie 1B za największe zaangażowanie oraz „przepis na dobre relacje”.
Jednym z działań minionego tygodnia były wybory najbardziej uśmiechniętego nauczyciela VII LO. W głosowaniu, które trwało cały tydzień największą liczbę głosów i wspólne miejsce na podium otrzymują Pani profesor Ewelina Błocka i Pan Profesor Krzysztof Greding
Nagrodę specjalną za najlepsze przebranie w dniu wesołego przebrania otrzymują Joanna Osuch z klasy 1B i Marcin Świerczyński z klasy 4C.
Klasie 2A dziękujemy za podzielenie się szczęściem z naszymi braćmi młodszymi i wywołanie uśmiechu na kocich i psich pyszczkach.
Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Pamiętajcie, że szczęście w szkole to nie tyko „szczęśliwy numerek”. Szczęście w szkole rodzi się pomiędzy ludźmi, poprzez relacje, doświadczenia. Zachęcamy wszystkich do uśmiechu i życzliwości nie tylko od święta. Dbajmy o to, aby przestrzeń naszej szkoły była przyjazna, radosna, a nasze relacje pełne szacunku i zrozumienia.
Uśmiechajcie się do siebie i świata 😊

Sprzątanie świata

Uczniowie Siódemki po raz kolejny włączyli się w międzynarodową kampanię odbywającą się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega ona na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa.

W naszej szkole, uczniowie klasy 2 c symbolicznie pozbierali śmieci z terenu otaczającego szkołę.

BAJ BEZ BARIER

Odpowiadając na zaproszenie Pracowni Zrównoważonego Rozwoju uczniowie klas integracyjnych włączyli się w projekt Baj bez Barier, który Fundacja PZR będzie realizować z Teatrem Baj Pomorski w Toruniu. Projekt jest dofinansowany ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i ma na celu poznawać odbiorców kultury ze specjalnymi potrzebami, aby wspólnie z nimi wypracować najlepsze rozwiązania dostępnościowe.

Świętujemy z Przedszkolakami

Występy i kolorowy przemarsz uświetniły w dniu 20 września 2022 r. obchody Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. Kolorowy korowód poprowadził Kopernik razem z mieszczkami – Tomek, Ola i Olga z klasy 2B.
Organizatorami wydarzenia byli: Stowarzyszenie Edukacji Przedszkolnej „Inicjatywa i Twórczość” oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia.

Kraków 2022

W wchodzących już w jesienne temperatury promieniach słońca klasa 2D (pedagogiczno-integracyjna) zwiedzała krakowską starówkę.

Brandenburskie Dni Kultury

Grupa naszych uczniów wzięła udział w tegorocznych Brandenburskich Dniach Kultury Młodzieży. Jak było – zobaczyć możecie w obiektywie uczestników warsztatów medialnych. Linki na szkolnym facebooku!

Wyjazd uczniów VII LO w Toruniu i SP w Brzozówce na spotkanie młodzieży w Blossin sfinansowała Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Więcborskie biwaki

Klasy językowo-turystyczne (3B i 4B) we wrześniu biwakowały nad jeziorem w Więcborku. Podczas pobytu uczestniczyliśmy także w zajęciach Krajeńskiego Parku Krajobrazowego.

Zobacz więcej na facebook!

„Słowińskie plotki”

We wrześniu zrealizowaliśmy polsko-ukraiński projekt „Słowińskie plotki”. Było z przytupem! Na piasku! – w Smołdzińskim Lesie. Projekt „Słowińskie plotki” finansowała Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEiN w wysokości 73 965,67 zł.

Zobacz więcej na facebook!

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

1 września 2022 o godz. 9:00 wybrzmiał pierwszy dzwonek i wypełniły się szkolne korytarze. Całej szumanowskiej społeczności życzymy radości ponad miarę i zdrowia ponad wszystko. Niech nowy rok szkolny będzie okazją do rozwoju, realizacji pasji i czasem pięknych przyjaźni.

WYPRAWKA SZKOLNA – dofinansowanie zakupu podręczników szkolnych dla uczniów z niepełnosprawnością, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego. >> (otwiera się w nowej zakładce)”>więcej>>>

Wnioski należy składać w szkole w nieprzekraczalnym terminie do 9 września 2022r.

.

Uczniowie mieszkający na terenie Torunia mogą ubiegać się o STYPENDIUM SZKOLNE przyznawane przez Prezydenta Miasta Torunia.
Okres składania wniosków rozpoczyna się 1 września 2022 roku i trwać będzie do 15 września 2022 r.

Zasady ubiegania się o stypendium, wzór wniosku wraz z załącznikami znajdują się na stronie szkoły https://7lo.torun.pl/stypendium-szkolne-zasilek-szkolny/

Wirtualne Drzwi Otwarte

Znajdziecie tu podstawowe informacje o profilach oraz filmy prezentujące naszą szkołę.

ZAJRZYJ TUTAJ!

Języki obce w Siódemce:

j.angielski, j.niemiecki, j.hiszpański, j.włoski, j.rosyjski – szczegóły na profilach klasowych

Pigułka z podstawowymi informacjami o Siódemce:

O szkole!

Nasza misja!

Dlaczego warto wybrać Siódemkę? Najlepiej zobaczyć co się u nas codziennie dzieje. Śledźcie nas na naszym Facebooku i szkolnej Fotokronice!

.

Poznaj Polskę

W ramach programu „Poznaj Polskę” dwie nasze klasy turystyczno-językowe kilka dni w czerwcu przeznaczyły na intensywne w zwiedzanie pobyty w Gdańsku (3B) oraz Wrocławiu (2B).

Dzięki dofinansowaniu uczniowie pokrywali jedynie 20% ceny wyjazdu. Wyjazdowe relacje na bieżąco na Facebook i Instagram .

Humaniści w Krakowie

Przybyli , zwiedzili, wrócili… Połączone siły naszych klas humanistyczno-medialnych 1A i 2A przez 4 dni intensywnie zwiedzały Kraków i okolice.

„Zgrany Duet”

Nasza szkoła wzięła dziś udział w spektaklu „Zgrany Duet”. Spektakl odbył się w Centrum Dialogu im. Jana Pawła II i został przygotowany przez grupę teatralną Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego i VIII LO. Przedstawienie upamiętniało postacie Jana Pawła II i ks. Jana Twardowskiego. Bardzo dziękujemy za zaproszenie!

30-lecie VII LO

Finał obchodów 30-lecia VII LO za nami. Tak było podczas jubileuszowego spotkania na Barbarce. Dziękujemy za pamięć, życzenia i odwiedziny!

Więcej zdjęć na naszym szkolnym facebooku i instagramie!

Kompleksowe podsumowanie jubileuszu szkoły w zestawieniu zdjęć i zdjęć archiwalnych dokonanym przez profesora Dariusza Mularczyka prezentujemy w poniższym linku.

https://dmyk-viilo.blogspot.com/2022/05/3o-lecie-7-lo.html

Z radością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w kwocie 15 000 zł na zakup nowości wydawniczych i nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3 „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Zapraszamy do składania swoich propozycji czytelniczych.

Nagrodzeni za postawę

Dziękujemy za wyróżnienie i zaproszenie na uroczystości Ogólnopolskiego Dnia Godności. W wyjściu na koncert uczestniczyli uczniowie z klasy 1B, 1C i 1D.

Czas wycieczek

Rozpoczął się sezon na wycieczki szkolne. Aktualnie klasa 2D przebywa w Krakowie. W planach dalsze wycieczki z 7 LO. 1A i 2A również zaplanowały Kraków, 3B Gdańsk, 1B – biwak w Więcborku, 2B Wrocław itd…

Relacje z wyjazdów umieszczamy na bieżąco na szkolnym Facebooku.

W Sejmie RP

Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie wiedzy o parlamencie – w którym nagrodą był wyjazd do Sejmu RP.

Run Toruń 2022

Bartosz Wiwatowski i Filip Wieczyński z klasy 3B odnieśli sukces w biegu Run Toruń zajmując 1 i 2 miejsce. Dla naszych chłopaków – gratulacje!

Wiosna wybuchła w Alzenau!

Nasi uczniowie przebywają na polsko-niemieckiej wymianie młodzieży w Alzenau. Projekt finansowany jest przez Deutsch-Polnisches Jugendwerk – Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Zakończenie roku dla maturzystów

Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla maturzystów za nami.

Najlepszymi absolwentkami Siódemki w roku 2022 okazały się : Natalia Ratkowska (3gA) Nikola Wojciechowska (3gB) Aleksandra Daroń, Zuzanna Szymańska i Marta Kowalska (3gC). Gratulacje !

Kujawsko Pomorska Liga Debat

Miło nam poinformować, że Martyna Makowska z klasy 3A znalazła się w gronie najlepszych mówców. Gratulujemy!

Dziękujemy!

Staramy się być zawsze tam, gdzie być trzeba – tym razem wśród toruńskich organizacji i instytucji zaangażowanych w wolontariat na rzecz ofiar wojny w Ukrainie. Podczas pikniku „Poznajmy się” otrzymaliśmy podziękowania od Prezydenta Miasta.
Działamy dalej!

Więcej zdjęć na naszym facebooku i instagramie !

Sukces w debatach oksfordzkich!

W turnieju DeBBaty 2022, organizowanego przez Szkołę Główną Handlową zajęliśmy III miejsce.

W walce o ogólnopolski finał ulegliśmy III LO z Katowic. Gratulacje dla zwycięskiej drużyny.

.

Książki różne oblicza mają

Klasa 1D odwiedziła Ośrodek Czytelnictwa Chorych i Niepełnosprawnych w Toruniu. Młodzież zwiedziła tu Bibliotekę dla Niewidomych i Niepełnosprawnych, gdzie zobaczyła m. in. różnorodne formy książki (np. książkę napisaną alfabetem Braille’a) oraz Galerię Twórczości Niepełnosprawnych. Nauczyła się także jak w języku migowym brzmią słowa: dzień dobry i do widzenia i dziękuję.Uczniowie mogli się przekonać, jak ważną funkcję pełni czytanie w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz starszych.

4 kwietnia obchodziliśmy w VII LO Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.
W celu podniesienia świadomości uczniów na temat funkcjonowania osób z autyzmem klasy integracyjne wzięły udział w spotkaniu z naszym absolwentem Bartłomiejem Mrozem, dziś studentem czwartego roku historii UMK. Bartek powiedział kilka słów o sobie, przeczytał swoje wiersze przeplatane utworami Julii Cao z klasy III A. Dziękujemy za spotkanie i pamiętajcie, bądźcie niebiescy nie tylko w kwietniu.
RELACJA >>>

.

Szkolne Koło Wolontariatu wzięło udział w akcji Caritas i włączyło się w zbiórkę żywności w sklepach. Zebrane produkty zostaną przekazane potrzebującym w Toruniu, a część z nich pojedzie na Ukrainę.

.

Pomoc dla przyjaciół z Gołowkiwki i Kropywnyckiego

SŁOWA WSPARCIA DLA NASZYCH PRZYJACIÓŁ Z KROPIWNICKIEGO

Zachęcamy wszystkich Państwa do wsparcia finansowego naszych partnerów z Ukrainy. Za każdą złotówkę niezmiernie dziękujemy.

zrzutka.pl

Zachęcamy do pomocy!

UNICEF – dla każdego dziecka

Jesteśmy z Wami !

Dziś i w kolejnych dniach będziemy myślami z naszymi przyjaciółmi z Gołowkiwki, Kropywnyckiego i całej Ukrainy.

Chcielibyśmy obudzić się w innym świecie!

Zawsze istnieje nadzieja.

Z wizytą

Elementy psychologii i pedagogiki w praktyce. Udaliśmy się z wizytą do Zespołu Szkół nr 26 w Toruniu w ramach współpracy SCWEW by uczestnicząc w specjalistycznych zajęciach, poznać specyfikę pracy szkoły specjalnej i uwrażliwić na potrzeby dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami.

Święto Patronki

Ze względu na panującą sytuację epidemiczną – główne uroczystości przenieśliśmy na wiosnę przyszłego roku.

ODKRYJ WANDĘ SZUMAN

Zapraszamy na multimedialną wystawę poświęconą naszej patronce autorstwa Agaty Rutkowskiej.

Wizyta studyjna w Specjalistycznym Centrum wspierającym Edukację
Włączającą w Zespole Szkół nr 26

Pierwszego grudnia, w dzień Święta Patronki klasa 2a była gościem uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół nr 26 imienia ks.prof. Józefa Tischnera w Toruniu. Kształcą się w nim dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, często sprzężoną z innymi niepełnosprawnościami.
Podzieleni na bardzo małe grupy, uczestniczyliśmy w terapii zajęciowej w wybranych klas. Były to warsztaty między innymi z tkactwa, makramy, ceramiki i linorytu. Podziwialiśmy gotowe prace naszych rówieśników, obserwowaliśmy zaangażowanie w artystyczną działalność, ale też pod ich kierunkiem, mniej lub bardziej nieudolnie, sami tworzyliśmy świąteczne ozdoby wykorzystując różne techniki.
Było to dla nas doświadczenie uczące pokory i empatii. Wspólne warsztaty stały się dla nas przestrzenią oswojenia i wzajemnego poznania, dały również możliwość stawania się w relacji z niepełnosprawną osobą – pełnosprawnym człowiekiem w sensie symbolicznym. Raz jeszcze została potwierdzona prawda, że sztuka daje możliwość otwarcia wyobraźni, wyrażenia emocji i zabrania głosu każdemu spośród nas. Dlatego na warsztatach mówiliśmy wszyscy jednym głosem.
Uczniowie klasy 2a

Projekt „Respect for ALL”

Dziś w dniu obchodów Święta Patronki naszej szkoły zostały wręczone dyplomy i nagrody. Dyplomy i nagrody otrzymali uczniowie i uczennice, którzy wygrali szkolny konkurs na pracę wizualno-medialną w ramach projektu „Respect for ALL” przeprowadzanego podczas Dni Tolerancji. Nagrody w postaci kart podarunkowych ufundowała Rada Rodziców.

W konkursie zwyciężyła Amelia Urbańska (2A). Gratulujemy!

Olimpiada Językowa

Dyplom otrzymał również Wojciech Niewiemski (2B) który uzyskał najwyższy wynik w szkolnym etapie 46 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Gratulujemy!

RELACJA

.

Respect for ALL – K O N K U R S

R O Z S T R Z Y G N I Ę T Y

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tolerancji na lekcjach języka angielskiego realizowaliśmy projekt “Respect for ALL”. Wszystkie klasy (z wyjątkiem klas maturalnych) przystąpiły do tworzenia ciekawych materiałów zmuszających do refleksji nad naszymi postawami wobec “innych”. Powstało ponad 110 projektów!
Konkurs składa się z trzech etapów:

 1. wybór najlepszego materiału przez każdą grupę językową,
 2. wybór finałowej dziesiątki spośród grupowych zwycięzców przez
  nauczycieli języka angielskiego,
 3. głosownie na najlepszy materiał przez całą społeczność 7LO.
  Poniżej znajduje się link, gdzie możecie obejrzeć wszystkie 12 finałowych
  projektów:
  http://angielskiblog7lo.blogspot.com
  http://thetowerofenglish.blogspot.com

Społeczność Naszej Szkoły poprzez głosowanie on line wybrała najlepszy projekt w konkursie Respect for ALL. Oto zwycięzcy: 
1 miejsce – Amelia Urbańska (2a) – 26,8%   
2 miejsce – Julia Cao (3a) –  24,4%   
3 miejsce – Martyna Makowska, Martyna Melnicka, Julia Kowalewska, Roksana Wolsza (3a) – 17,1%  

Zobacz wszystkie zwycięskie filmy :

http://angielskiblog7lo.blogspot.com/2021/11/wyniki-konkursu-respect-for-all.html

.

Kujawsko-Pomorska Liga Debat

W pierwszej rundzie Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat drużyna VII LO wygrała 3:0 z zespołem V LO.

Zobacz i poczytaj więcej o zmaganiach turniejowych:

https://www.facebook.com/KujawskoPomorskaLigaDebat/

.

Uroki Warszawy

Dokładnie jeden dzień przed Świętem Niepodległości nasi uczniowie udali się na wycieczkę do Warszawy. W programie było zwiedzanie stolicy z przewodnikiem oraz wizyta w Muzeum Polin.

FOTORELACJA

Rozwijamy talenty i pasje

Julka Cao i Kinga Maciąg z kl.III A – humanistyczno-medialnej pod opieką pani pedagog Katarzyny Radzkiej uczestniczyły w charakterze wolontariuszek w koncercie poświęconym Ewie Demarczyk w ramach XVII edycji Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich- Pejzaż bez Ciebie. To piękne muzyczne widowisko miało miejsce 26 października 2021 w sali koncertowej CKK Jordanki. Jedną z wykonawczyń była nasza torunianka aktorka pani Katarzyna Żak. Dziewczyny postanowiły „podpatrzeć” jak pracują: reżyser, artyści, muzycy, scenarzyści, scenograf, oświetleniowcy i wszyscy inni, którzy są twórcami takiego widowiska.

.

.

Nietypowe warsztaty.

Klasa 3a spędziła w Dworze Artusa czas na warsztatach savoir-vivre, podczas których dowiedziała się wiele na temat manier i zachowania nie tylko przy stole. Nabytą wiedzę uczniowie mogli wykorzystać podczas zajęć praktycznych w Restauracji Luizjana, gdzie mieli okazję skosztować tamtejszych deserów.

.

Wernisaż „Sesji w secesji”

Sesja, sesja i po sesji. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam podczas wernisażu wystawy fotografii powstałych podczas spacerów po Toruniu i Splicie.

Projekt „Sesja w secesji” sfinansowany jest z Funduszy Europejskich.Celem projektu jest wzmocnienie u uczniów kompetencji w zakresie ekspresji kulturalnej.

Dofinansowanie projektu z UE – 51 902,00 PLN.

.

Kujawsko-Pomorska Liga Debat

W Bydgoszczy odbyła się inauguracja Kujawsko-Pomorskiej Ligi Debat. Poznaliśmy rywali, z którymi zmierzymy się w pojedynkach grupowych. Są to IV LO, V LO oraz ZSMEIE.

.

Posypało medalami…

Podczas Indywidualno-drużynowych Mistrzostw Szkół Ponadgimnazjalnych w lekkoatletyce zdobyliśmy 4 medale:

Olga Łakomska (srebro) i Natalia Andrzejczak (brąz) – 100 m,

Olga Łakomska, Natalia Andrzejczak, Alicja Górecka i Olga Wietecka – sztafeta 4 x 100 m (brąz)

Bartosz Wiwatowski – 1000 m. (brąz)

Więcej na : http://wf-loviitorun.blogspot.com

Ponieważ kończy się październik zapraszamy na podsumowanie miesiąca na szkolnej fotokronice.

Fotokronika VII LO

Czasem słońce, czasem deszcz…

Czasem słońce, czasem deszcz, czasem wiatr – taką pogodę trafiła klasa 3a podczas październikowego wyjazdu nad morze. Humor na szczęście klasie dopisuje – a ciepło znaleźli między innymi w tropikalnym ogrodzie budynku Olivia Star.

Czas wycieczek

Korzystając z jeszcze ładnej pogody nasze klasy wyjeżdżają na wycieczki. Klasa 2c ładowała swoje akumulatory na czas jesienno-zimowy w Energylandii, natomiast połączone siły klas 1c i 3c udały się do gdyńskiego Oceanarium.

.

Wybory do SU

Po podliczeniu wszystkich głosów nową przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Abu Nahia Jasmina z klasy 3d. Gratulacje!

Strona facebookowa SU

Ponieważ kończy się wrzesień zapraszamy na podsumowanie miesiąca na szkolnej fotokronice.

Fotokronika VII LO

Podsumowanie Tygodnia Szczęścia

Jednym z działań minionego tygodnia były wybory najbardziej uśmiechniętego nauczyciela VII LO. Największą liczbę głosów i tym samym Order Uśmiechu otrzymał Pan Profesor Krzysztof Greding. Na miejscu drugim wspólnie stanęli Pani Profesor Beata Girzyńska i Pan Profesor Adam Mach. Miejsce trzecie przypadło Pani Profesor Grażynie Zatorskiej – Gapińskiej.

W kategorii klasowej nagrodę niespodziankę w postaci pysznego tortu za całokształt działań otrzymała klasa 3b.

Gratulacje dla zwycięzców!

Nasza szkoła w projekcie „Pilotażowe wdrażanie Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą”.

VII Liceum Ogólnokształcące jako jedyne toruńskie liceum bierze udział w działaniach Specjalistycznego Centrum Wspierającego Edukację Włączającą. Zapraszamy do zapoznania się z założeniami projektu (poniżej >>) .

„Sesja w secesji” w Splicie

Kolejne warsztaty plenerowe. Tym razem tropimy secesję w mieście Dioklecjana!

Projekt „Sesja w secesji” sfinansowany jest z Funduszy Europejskich. Celem projektu jest wzmocnienie u uczniów kompetencji w zakresie ekspresji kulturalnej.

Dofinansowanie projektu z UE – 51 902,00 PLN.

Zobacz relacje na bieżąco !

.

„Moc Kupały” na Ukrainie

To wydawało się niemożliwe, a jednak! Nasi uczniowie wraz z przyjaciółmi z Gołowkiwi zrealizowali warsztaty teatralne i plastyczne – „Moc Kupały” . Zajęcia odbyły się w miejscowości Czerkasy na Ukrainie.

Zobacz relacje na bieżąco !

Projekt „Moc Kupały” sfinansowała Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży z dotacji MEN.

„Nocna dycha Kopernika”

Bartek i Filip w swojej kategorii wiekowej najlepsi w Toruniu w nocnym biegu na 10 km. Gratulacje !

Nadmorski biwak

Klasa 3b doczekała się wreszcie przekładanego ze względu na covid 3-dnowego biwaku. Bazą naszych działań rekreacyjno-sportowych był ośrodek w Sianożętach /k. Kołobrzegu/ .

.

Gala Samorządowego Konkursu Ośmiu Wspaniałych.
Toruń reprezentowała nasza uczennica Weronika Stanik z klasy 2D.
Niezmiernie miło nam poinformować, iż Weronika została Jedną z Ośmiu Wspaniałych Polski 2021.
Gratulacje!!!