30-lecie VII LO

W roku szkolnym 2021/2022 VII Liceum Ogólnokształcące im. Wandy Szuman obchodziło 30-lecie swego istnienia.
Atuty i działalność szkoły sprawiły, że stała się ona ważnym punktem na edukacyjnej mapie Torunia.

Obchody JUBILEUSZU 30-lecia VII Liceum Ogólnokształcącego im. Wandy Szuman w Toruniu
zostały objęte patronatem Pana Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego.

.

Jubileusz jest dla społeczności Siódemki czasem wspomnień i podsumowań, ale też spojrzeniem w przyszłość. >>>

POCZĄTKI VII LO

VII Liceum Ogólnokształcące powstało w 1991 roku. Stery nad Siódemką zostały przekazane Pani Barbarze Purzyckiej. Pierwszą siedzibą szkoły stał się budynek Zespołu Szkół Medycznych przy ul. Sienkiewicza 40/42. W 1995 roku przeniesiono ją do nowego gmachu przy ul. Batorego 39b, gdzie działa do dziś. W tym samym roku Siódemka przystąpiła do Ogólnopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Dwa lata później społeczność VII Liceum Ogólnokształcącego uroczyście odebrała sztandar i przyjęła imię Wandy Szuman. Od 2002 roku nasza szkoła prowadzi oddziały integracyjne odpowiadając na potrzeby uczniów niepełnosprawnych, realizując tym samym dziedzictwo Patronki Wandy Szuman.

LOGO

_______1991 – 2018______ _____obecnie______

.

PATRONKA

WANDA SZUMAN – Honorowa Obywatelka Miasta Torunia

Była niską, drobną ciepłą, fascynującą i skromną osobą.
Miała poczucie humoru i talent muzyczny. Należała do eleganckich kobiet.
Bardzo lubiła kwiaty, zauważała ich piękno. Zauważała człowieka… >>>

HARMONOGRAM OBCHODÓW

1.09.2021 r. – Inauguracja obchodów

1 września 2021 o godz. 10:00 wybrzmiał pierwszy dzwonek i wypełniły się szkolne korytarze. Tego dnia Pani Dyrektor Ewa Mastalerz rozpoczęła obchody jubileuszu 30-lecia VII LO. Całej szumanowskiej społeczności życzymy, aby kolejny rok szkolny był okazją do rozwoju, realizacji pasji i czasem pięknych przyjaźni.

Przemierzanie drogi z domu do nowej szkoły na początku września to – szczególnie dla uczniów klas pierwszych – prawdziwa Podróż w Nieznane. Ileż niepewności, niepokojów i dylematów w plecaku. Bagaż, który może ciążyć. Oswajanie nowych twarzy, głosów i miejsc. Szkolne korytarze zamiast prowadzić do upragnionej przystani układają się, jak na złość, w swoisty labirynt bez wyjścia.
Na szczęście wybrnęliśmy z opresji. Dzięki spotkaniom integracyjnym z wychowawcami i marszowi na orientację w Parku Miejskim na Bydgoskim Przedmieściu, licealna inicjacja zakończyła się sukcesem.Ekscytacja, entuzjazm i radość spotkania z nowymi ludźmi, pierwsza wymiana życzliwych słów i spojrzeń – tak właśnie zapiszą się w naszej pamięci minione chwile. Fundamenty zaufania zostały położone. Czas na wznoszenie kolejnych pięter budowli, której na imię – Przygoda z „Siódemką”.

.

20-26 września 2021 r. – Tydzień Szczęścia w Szkole pod hasłem LUCK

L ubię moją szkołę.
U śmiechem zmieniam moją przestrzeń
C iągle się rozwijam
K ażdy jest ważny
Celem przedsięwzięcia jest rozweselenie szkolnych korytarzy, rozmowy o szczęściu, wywołanie uśmiechu i życzliwości, które budują i pozytywnie wzmacniają.

W Siódemce nie wieje nudą. Nowy rok szkolny obfituje w wydarzenia. Zakończył się radosny finał projektu na Ukrainie – „Moc Kupały”. Nocą, Bartek i Filip (3B) z uśmiechem wbiegli na podium z Kopernikiem. Endorfiny wydzielają się podczas finału kolejnego naszego projektu w Splicie….Czyli radości co nie miara. Szczęście nam sprzyja dlatego zdecydowaliśmy się zorganizować Tydzień Szczęścia w VII LO. Mamy nadzieję, że każdy z Was zdołał je złapać.
Podczas całego tygodnia rozweselał nas szkolny radiowęzeł. Rozdaliśmy Wam „trochę szczęścia” w różnych postaciach. Były grosiki na szczęście, akcja przypinkowa, korytarzowe śpiewanie, wspólne tańce i Dzień Wesołego Przebrania. Wielu nauczycieli rozmawiało w Wami o szczęściu, co nie zawsze było łatwe, bo jak powiedział Wiesław Brudziński „Chciano za szczęściem rozpisać listy gończe, ale nikt nie umiał podać rysopisu…”. Odpowiedzieliście na naszą prośbę i spłynęły do nas Wasze klasowe, szczęśliwe zdjęcia i filmy. Nagrodę niespodziankę (pyszny tort ufundowany prze Radę Rodziców) za zaangażowanie w projekt, kreatywność i wykonanie otrzymała klasa 3B pod dowództwem Pana Profesora Ireneusza Bielickiego.
Jednym z działań były wybory najbardziej uśmiechniętego nauczyciela VII LO, który otrzymał od Samorządu Szkolnego i organizatorów Order Uśmiechu. W głosowaniu największą liczbę głosów i tym samym Order Uśmiechu otrzymał Pan Profesor Krzysztof Greding. Na miejscu drugim wspólnie stanęli Pani Profesor Beata Girzyńska i Pan Profesor Adam Mach. Miejsce trzecie przypadło Pani Profesor Grażynie Zatorskiej – Gapińskiej.
Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy im i sobie, żeby uśmiech nie schodził z ich twarzy.
Zachęcamy wszystkich do uśmiechu i życzliwości nie tylko od święta. Dbajmy o to, aby przestrzeń naszej szkoły była przyjazna, radosna, a nasze relacje pełne szacunku i zrozumienia.

.

1 grudnia 2021 r. Święto Szkoły – Dzień Patronki VII LO,

w programie min.:
> msza w intencji patronki Wandy Szuman i członków rodziny Szumanów;
> złożenie kwiatów na grobie Wandy Szuman;

Delegacja 7LO – Samorząd Uczniowski z Panią Dyrektor Małgorzatą Ramą, złożyła wiązankę pamiątkową na grobie Wandy Szuman, patronki naszej szkoły. Złożenie kwiatów na grobie Wandy Szuman upamiętnia jej zasługi dla Torunia, podkreśla wartości, które wyznawała i które są pielęgnowane w naszej szkole. Jest to kolejny ważny element naszych całorocznych obchodów 30-lecia istnienia liceum.

Wystawa poświęcona Patronce Szkoły – Wandzie Szuman

ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA WYSTAWY

Marzec 2022 r. – konkurs literacko-artystyczny dla uczniów

Rozstrzygnięcie konkursu – podczas finalnych uroczystości na Barbarce.

Maj 2022 r. – Gra miejska „Śladami Wandy Szuman”

Gra miejska

Pogoda dopisała i słońce wspierało naszych uczniów i uczennice w poszukiwaniu ukrytych ciekawych miejsc oraz rozwiązywaniu zagadek, zadań i wyzwań. Gra była doskonałą okazją do spędzenia czasu w klasowym gronie poza murami szkoły. Gra Miejska jest kolejnym etapem naszych obchodów 30-lecia naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim obecnym za zaangażowanie oraz mile spędzony czas. Gra została przygotowana przez klasę 2B

27.05.2022 r. Podsumowanie obchodów 30-lecia VII LO

Finał obchodów 30-lecia VII LO za nami. Poniżej kilka ujęć jubileuszowego spotkania na Barbarce. Dziękujemy za pamięć, życzenia i odwiedziny!